VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 20 April 2021 03:48:33

0 Yorum

Kez Okundu.

Suriyeli Alim Müslim Antep’te Defnedildi

Mustafa Müslim'in naaşı Gaziantep'te toprağa verildi

Kovid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 81 yaşında Suriyeli kanaat önderi Prof. Dr. Mustafa Müslim, Gaziantep'te toprağa verildi.

Müslim'in naaşı Asri Mezarlık'a defnedildi. Suriyeli kanaat önderi Prof. Dr. Mustafa Müslim'in naaşı, cenaze namazının kılınması için Şireci Camisi'ne getirildi.

Cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Müslim'in ilmiyle ve birikimiyle müstesna biri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"ÖYLE ALİM VARDIR Kİ SADECE ESERİ VARDIR"

"Değerli bir hocamızı ebediyete uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin. Hayattayken önce rejimin zulmüyle karşılaştı, hicret etmek zorunda kaldı. Sonra terör örgütünün zulmüyle karşılaştı. Yine bildiklerinden taviz vermedi, onlara boyun eğmedi. Mazlumun sığınağı olan muhacirlerin iltica ettiği mekan olan ülkemize iltica etti.

Ülkemizde de boş durmadı. Öyle alim vardır ki sadece eseri vardır.

Hocamızın hem eseri vardı hem öğrencileri vardı hem de İslam dünyasına dair idealleri, birliğe beraberliğe dair kaygıları vardı. Son anına kadar bu güzel idealler uğruna koşturdu. Allah rahmet eylesin."

ASRİ MEZARLIK'A DEFNEDİLDİ

Müslim'in cenazesi Asri Mezarlık'ta toprağa verildi. Mustafa Müslim, Kovid-19 nedeniyle tedavi gördüğü Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi'nde 17 Nisan'da hayatı kaybetmişti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER