VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 10 August 2021 19:55:39

0 Yorum

Kez Okundu.

Sultangazi’de Vatandaş’a Tehditli Gözdağı

 

Akparti belediyesi tarafından Turgut Güler'e darbe üstüne darbe.

Yayla Mahallesi'nde ikamet eden Turgut Güler isimli Vatandaş 30 yıldır yaşadığı evinde haksızlığa uğradı. Hakkını Cimer ve yetkililere duyurduysa da  Belediye tarafından başka usulsüzlükle  karşı karşıya kaldı

Turgut Güler kapısının önündeki hazine arazisi ni işgalçiye vermemek için mücadele yaptığından dolayı sultangazi belediyesi tarafından iki sefer maddi hasar verdi ve üstü kapalı tehdit işgalciyle barış yoksa daha kötü olur dedi.

Turgut Güler'in yaşadığı haksızlıklar hakkında  yaptığı açıklaması:

Sultangazi Yayla Mahallesinde ikamet etmekteyim. 2000 yıllarında kapımın önünde ki hazine araziyi cevirip ağaçlandırmıştım ve 2004 yılında bu hazine arazisi yüzünden Eyüp adliyesinde dava gördüm ve 2005 yılında da davam bitti. Bahse konu olan 800 mk Arazinin kenarına 2016 yılında hayvan barınağı yaptım.

2018 yılında İmar barış çıkınça hayvan barınağının eksik inşaattını tamamlamak için oğlumun üzerine 180 MK sini İmar barış yaptım, geri kalan 620 MK sinide 2b yasasına göre alma hakkım vardı.

Bahsettiğim bu araziyi işgalci haberim olmadan üzerinde yapı olmadığı halde 40 MK yapı gösterip 1000 MK arazi gösterip uygunsuz İmar barış yapmıştır.

İşgalciyi sultangazi belediyesine şikayet ettiğim halde hiçbir işlem yapmadılar. Sultangazi belediyesi tarafından işgalçiye 15,07,2019 yılında üzerine kulübe yapmasına izin verdiler. İşgalci ve sultangazi belediyesi için cimere 4 veya 5 defa şikayet dilekcesi gönderdim. sultangazi belediyesi tarafından cimere gönderdiğim bütün dilekçelerimde beni Cimer'e yalancı durumuna koyarak işgalçi ye destek vermişledir.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı ’YANGINI UZAKTAN İZLEYENLER BANA SIÇRAMAZ SANMASIN, AYNI İLÇEDE YAŞIYORUZ.... Bana yapılan haksızlığa, boyun eğmeyeceğim. ceğim’ görseli olabilir

Sultangazi belediyesine bu işin peşini bırakmayacağımı söyleyince sultangazi belediyesi tarafından bahse konu olan arazinin kenarında 2016 yılında yaptığım hayvan barınağımı, imarla barıştırdığım halde 15 07 2019 yıktılar ve uydudaki bana ayit olan hayvan barınağımın resminide işgalcinin çatısı olarak göstermeye kalktılar.

İl çevre şehircilik bakanlığına dilekçe verdim en sonunda kapımın önündeki hazine arazisini işgalcinin yalan beyan yaptığı İmar barışını iptal ettirdim diye sultangazi belediyesi tarafından 7/1 eksik inşaat nedeniyle kapı girşi yapmıştım.

Benden intikam alma ve gözümü korkutma amacıyla encümen kararı alınmadan tarafıma ihtar gönderilmeden çelik kuvvetle gelip. Hem aylemi tedirgin ederek hemde kapımın girişini yıktılar. Yıktıkları kapı girişinin ve eşiminde içinde olduğu resmi cekip sosyal medyada sahte hesaplarla  paylaşılmıştır. Bu resmi sahte faacebook  kurarak sosyal medyada hakareti şekilde payşım yapmıştır.

Sultangazi belediyesine encümen yıkım kararı alınmadan tarafıma ihtar gönderilmeden neden yıktınız dediğimde işgalçiyle barşmamı istedi barışmassam daha kötü şeyler olucağını söyledi yani oturduğum 30 yıllık evimi yıkıcağını kastetti üstü kapalı tehdit.

 

Bir ağaç ve açık hava görseli olabilir

Bir ağaç ve açık hava görseli olabilir

Bir şunu diyen bir yazı ’N 21:24 türkiye. türkiye.gov.tr Belge Belgesinde yapılan inceleme neticesinde Yapı Kayıt Belgesi düzenlenen yapının 31/12/2017 tarihinden sonra inşa edildiği tespit edildiğinden 3194 sayılı SULTANGAZİ 18/05/2021 İmar Kanununun geçici BELEDİYE 16. Maddesi ve BAŞKANLIĞI> 17:36:13 06.06.2018 tarih ve ZABITA 30443 sayılı Resmi MÜDÜRLÜĞÜ Gazetede yayınlanan Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin Usul Esaslara ilişkin Tebliğ hükümleri (madde 9) doğrultusunda iptal edilmiştir. Söz konusu yapının ve bu gibi Yapı Kayıt Belgesi iptal olan diğer yerlerin Belediyemizce yapılacak program dahilinde gerekli yıkım ve tahliye işlemleri yapılacaktır. Bilgilerinize rica ederim. Hareket Listesi Kayıt Zamanı Hareket Açıklama 17/07/2020 DaGuueu 17/07/2020 21:58:18’ görseli olabilir

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER