VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 October 2021 11:05:31

0 Yorum

Kez Okundu.

Sudan’da Askeri Darbe

Sudan'da ordu yönetime el koydu

Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, ordunun yönetime el koyduğunu ve geçici hükümetin feshedildiğini açıkladı. Ülkede sıkıyönetim ilan edildi.

Sudan'da ordu yönetime el koydu Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, ordunun yönetime el koyduğunu ve geçici hükümetin feshedildiğini açıkladı. Ülkede sıkıyönetim ilan edildi. Sudan'da ordu yönetime el koydu

 Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, ordunun yönetime el koyduğunu ve geçici hükümetin feshedildiğini açıkladı.

Ülkede sıkıyönetim ilan edildi.Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan ordunun yönetime el koyduğunu ve geçici hükümet ile konseyin feshedildiğini açıkladı. Televizyondan halka seslenen el-Burhan, ülkede sıkıyönetim ilan edildiğini duyurdu. Darbeyi savunan Orgeneral el-Buhran, ülkeye "kaos ve şiddetin" hakim olmasının bu adımı gerekli kıldığını ileri sürdü.

Orgeneral, ülkede yönetimin 2023 yılında yapılacak seçimlerin ardından sivil bir hükümete bırakılmasının amaçlandığını da sözlerine ekledi. Sudan'da darbe bu sabah saatlerinde başlamış, ülkenin yönetimindeki koalisyon hükümetinin liderleri ile kabine üyesi çok sayıda bakan tutuklanmıştı.

Sudan Enformasyon Bakanlığı'ndan yapılan ilk açıklamada

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER