VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 10 January 2022 02:51:34

0 Yorum

Kez Okundu.

Staphane Blêt şaibeli Vefat Etti

Filistin’e ve Müslümanlara desteği nedeniyle başta ülkesi olmak üzere birçok yerde boykota uğrayan Blet’in birçok konseri iptal edildi ve YouTube kanalı kapatıldı. Kendisini "Türk hayranı" olarak tanımlayan Blet, iyi derecede

Anti Siyonist Blêt şaibeli Vefat Etti

H24/ Müzik biyografi

Kendisiyle İzmit'te Kudüs Mitingi ve Merhum Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ın Anma Günü etkinliklerinde tanıdığımız Cesur yürek Müzik adamı Staphane Blêt vefat etti.

 

Filistin Dostu Fransız piyanist Stephane Blet hayatını kaybetti:

Blêt, Mehmetçik'e destek konseri vermişti Türkiye ve Türk kültürüne hayranlığıyla bilinen Fransız piyanist Stephane Blet, şaibeli bir şekilde hayatını kaybetti.

Blet, 2018'deki Zeytin Dalı Harekatı sırasında Türk ordusuna destek konserleri verdiği için PKK tarafından ölümle tehdit edilmişti.

Türk hayranı Fransız piyanist Stephane Blet hayatını kaybetti: Harekat zamanı Mehmetçik’e destek konseri vermişti Fransız piyanist Stephane Blet, İsviçre'nin Cenevre kentinde yaşamını yitirdi. Edinilen bilgiye göre Blet, 7 Ocak'ta bulunduğu Cenevre'de bir evin balkonundan düşerek 52 yaşında hayatını kaybetti.

DÜNYACA ÜNLÜ FRANSIZ PİYANİST VE KOMPOZİTÖR STEPHANE BLET KARDEŞİMİZİ KAYBETTİK

 Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın hayranı , Filistin davasının yılmaz savunucusu Dünya çapındaki ünlü Fransız kompozitör ve piyanist kardeşimiz Stephan Blet’in İsviçre’nin Cenevre kentindeki ani ölümünü büyük bir teessürle öğrenmiş bulunuyoruz. Acımız ve üzüntümüz büyüktür.

Doğan Bekin

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı

 

Piyanistin yakını, bazılarının Blet'in ölümünü intihar gibi göstermeye çalıştığını ancak onun sağlıklı olduğunu ve hayatını kaybettiği akşam sosyal medya hesabından canlı yayın yapmayı planladığını aktardı.

Blet'in ölümün ardından Fransız gazeteci Pierre Jovanovic, yarın sabah Blet'i anacağını belirterek, "Stephane Blet 7 Ocak 2022'de meleklerle buluşmaya gitti.

Bundan böyle cennette piyano çalacak, Liszt Satie Giulini'yi ve çok sevdiği bestelerini tekrarladığı herkesle buluşacaktır." ifadesini kullandı. Türk hayranı Fransız piyanist Stephane Blet hayatını kaybetti: Harekat zamanı Mehmetçik’e destek konseri vermişti Blet ile birçok program yapan YouTuber Jim le Veilleur de Blet'in intihar etmeye niyeti olmadığını ancak maddi sorunlar yaşadığını söyledi.

15 MART'TA AKM'DE KONSER VERECEKTİ

Blet'in vefatına ilişkin konuşan danışmanı Dilek Akdemir, ünlü piyanistle geçen yıl eylülden bu yana tanıştıklarını ve etkinliklerini planlamada piyaniste yardımcı olduğunu belirtti. Türk hayranı Fransız piyanist Stephane Blet hayatını kaybetti: Harekat zamanı Mehmetçik’e destek konseri vermişti Akdemir, ünlü piyanistin 2016'dan bu yana, uğradığı boykotlar nedeniyle maddi imkansızlık içinde olduğunu kaydederek, "Sadece şimdiye kadar piyasaya sürülmüş plaklarından gelen teliflerle geçimini sağlıyordu. Kendisine destekte bulunmak üzere konserler ayarlamak için sürekli belediyelerle, kültür merkezleriyle görüşme içindeydim." şeklinde konuştu. Akyürek, Blet'in son yıllarında aldığı ölüm tehditlerine atıfta bulunarak, "Onun ölümüne birisi doğrudan sebep olmasa da birçok kişi el birliğiyle psikolojik olarak ölsün diye uğraştı." değerlendirmesinde bulundu.

STEPHANE BLET KİMDİR?

1969'da Paris'te doğan ve küçük yaşlarda piyano çalmaya başlayan Stephane Blet, ABD'li klasik piyanist Byron Janis'in, yeteneğini keşfetmesi üzerine New York'a gitti ve burada bir diğer piyanist Vladimir Horowitz'in asistanlığını yaptı. İlk albümünü 15 yaşında yayınlayan piyanist, 1986'dan itibaren uluslararası konserler vermeye başladı. Türk hayranı Fransız piyanist Stephane Blet hayatını kaybetti: Harekat zamanı Mehmetçik'e destek konseri vermişti

Şimdiye kadar 500 civarında beste, 15 Osmanlı Rapsodisi ve 44 plağı bulunan Blet'e, Türk halk müziği konusunda yaptığı özel çalışmalar nedeniyle 1996'da devlet nişanı verildi. Türkiye ve Türk kültürüne hayranlığıyla bilinen ünlü piyanist 2016'dan bu yana istanbul Kadıköy'de yaşıyordu.

Harekat zamanı Mehmetçik'e destek konseri vermişti Blet, 2018'de Türk ordusunun Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı sırasında Türk askerine destek amaçlı konser vermişti. 

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALMIŞTI

 Konserin ardından PKK tarafından sosyal medyada ölüm tehditleri aldığını söyleyen Blet, Şubat 2019'da Türkiye'ye gelerek, hakkındaki ölüm tehditlerine karşı suç duyurusunda bulunmuştu. Türk hayranı Fransız piyanist Stephane Blet hayatını kaybetti: Harekat zamanı Mehmetçik'e destek konseri vermişti Blet, konuya ilişkin AA muhabirine, "Birkaç aydır bir cehennemi yaşıyorum. Çünkü aynı zamanda PKK beni öldürmek istiyor. Fransa'da ve İsrail'de bulunan 'Ultra Siyonist' gruplar var ve tabii 'Anti Siyonist' olduğum ve Filistinliler adına çok konser verdiğim için beni öldürmek istiyorlar." ifadesini kullanmıştı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER