VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 26 November 2021 11:13:32

0 Yorum

Kez Okundu.

Soylu’ya Sorular Sorulunca Çılgına Döndü

Ahmet Şık’tan Süleyman Soylu’ya: ’Sen haysiyetini menfaatine ezdirmiş bir adamsın’

Ahmet Şık'tan Süleyman Soylu'ya: 'Sen haysiyetini menfaatine ezdirmiş bir adamsın'

H24/Ankara

TİP Milletvekilleri tarafından Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Duvar kitabıyla karşılanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile de tartışma yaşadı. Türkiye'ye getirilen uyuşturuculara dair yapılan konuşmalar sırasında Ahmet Şık, Soylu'ya "Sen haysiyetini menfaatine ezdirmiş bir adamsın" diyerek tepki gösterdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bir süredir devma eden Bütçe Komisyonu görüşmelerinin bu hafta tamamlanması planlanıyor.

Dün, İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün 2022 yılı bütçelerinin görüşülürken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da görüşmelere katılarak bir konuşma yaptı.

Komisyon görüşmeleri öncesi milletvekillerini selamlayan Soylu, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekilleri tarafından Duvar kitabıyla karşılanırken, İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil de kitabı Soylu'ya hediye etmişti. Bütçe görüşmeleri sırasında TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile Bakan Soylu arasında da çok sert tartışmalar yaşandı. Şık'ın sorularına yanıt vermekten kaçınan Soylu, çeşitli ithamlarda bulunurken; Şık, "Sen haysiyetini, onurunu ezdirmiş bir adamsın" diyerek yanıt verdi. Başkan Cevdet Yılmaz'ın müdahale ettiği tartışma sırasında Soylu kendisine iftira atıldığını öne sürerken, Ahmet Şık ise "Her türlü hesabını vereceksin" sözleriyle yanıt verdi.

'SEN ÖMRÜNÜ HAPİSTE TAMAMLAYACAKSIN'

Mersin Limanı'nda yakalanan 533 milyon liralık uyuşturucunun sahibi tespit edilemedi! Komisyon görüşmeleri sırasında Kolombiya'dan Türkiye'ye gelen 4,9 tonluk kokain hakkında açıklamalarda bulunan ve Kolonbiya tarafından yeterince bilgi verilmediğini öne süren Soylu, Mersin Limanı'nda yakalanan ancak savcılık tarafından sahibinin tespit edilemediği belirtilen kokaine ilişkin de konuştu. Söz konusu konuşmalar, Meclis tutanaklarına şöyle yansıdı:

SÜLEYMAN SOYLU 

"Bir yalan da şu: “Mersin'e geldi , kimse tutuklanmadı.” Mersin'de şöyle oldu: Mersin'dek i 2 operasyonda da tutuklananlar var, içeride olanlar var ama oradan kime geldiğinin , niye geldiğinin, nasıl geldiğinin izlemesini yapacak… Elbetteki siz şunu istiyorsunuz, diyorsunuzki: “Tamami tutukladıklarınızı tutukluyorsunuz, tutuklamadıklarınızın da açıklamasını yapın.” Ben hâkimin savcının, yargının işine karışmanın, hele bu tip meselelerde meseleyi açığa çıkarmanın çok doğru olduğunu düşünen,devletin de böyle bir usulü olmadığının altını çizen birisi olarak burada tekrar söylü yorum: Hiçbir şeyin altında…

AHMET ŞIK - Yok böyle bir şey!

BAŞKAN CEVDET YILMAZ – Değerli arkadaşlar, hiç kimse sizin beklediğiniz cevapları vermek zorunda değil, dinleyeceğiz.

SÜLE YMAN SOYLU – Sayın Şık , benim de “Devlet teröristtir.” diyen bir adama verebilecek herhangi bir cevabım yok. Sayın Şık, benim de “Devle t teröristtir.” diyen bir adama verebilecek en ufak bir cevabım söz konusu değil, hadi oradan. Gizli hayranlığını bize her yerde anlatan bir adamsın, boşver.

AHMET ŞIK – Sen haysiyetini, onurunu ezdirmiş bir adamsın!

BAŞKAN CEVDET YILMA Z – Lütfen, rica ediyorum, böyle bir usulümüz yok. SÜLEYMA N SOYLU – Bunu söyleyip de ispat etmeyen şerefsizdir, namussuzdur, haysiyetsizdir! Sen sen sen şerefsizsin, sen haysiyetsizsin, sen onursuzsun , bu iftirayı atan .

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER