VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 26 April 2021 07:56:58

0 Yorum

Kez Okundu.

Soylu’nun Yeğeni’nin Kullandığı As Plakalı Aracın Detayı

Soylu’nun yeğeninin kullandığı ‘SS’ plakalı araçla ilgili detaylar ortaya çıktı

H24/Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yeğeninin kullandığı aracın bir şirkete ait olduğu ve Soylu ailesiyle şirketin sahibi arasında iş ve dostluk ilişkileri bulunduğu iddia edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yeğeninin fotoğraflarında görülen “SS” plakalı lüks aracın bir şirkete ait olduğu ortaya çıktı. Şirket yetkilisi, “Süleyman beyin yeğenleri sigorta işindedir zaten. Bizim araçları da onlar sigortalar. O nedenle araları iyidir o arabayı kiralamamıştır rica üzerine alıp kullanmıştır” dedi.

Soylu’nun, milyar dolarlık vurgunla yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Fatih Faruk Özer ile fotoğrafındaki üçüncü kişinin Soylu’nun yeğeni Hasan Berk Işık olduğu ortaya çıkmıştı. Bu bilginin ardından Soylu’nun yeğeninin ‘SS’ plakalı lüks bir araçla çekildiği görüntü ve fotoğraflar sosyal medyanın gündemine gelmişti.

Gazeteci Baransel Ağca, Süleyman Soylu’nun isminin baş harflerinin yer alması nedeniyle dikkat çeken plakanın kime ait olduğunu araştırdı. Twitter hesabından konuya dair detayları paylaşan Ağca, plakanın İsmet Çelik’e ait galeta unu üreten bir şirkete kayıtlı olduğunu bildirdi.

Ağca, şirket yetkilisinin, “Süleyman beyin yeğenleri sigorta işindedir zaten. Bizim araçları da onlar sigortalar. O nedenle araları iyidir o arabayı kiralamamıştır rica üzerine alıp kullanmıştır” dediğini aktardı. Ağca, mesajlarının devamında İsmet Çelik adına açılan bir erkek öğrenci yurdunun FETÖ’den kapatıldığını da belirtti.

Baransel Ağca’nın Twitter’daki açıklamaları şöyle: Soylu'nun akrabasının kullandığı "SS" plakalı Camaro'nun izini sürdüğünüzde İSMERUN GIDA adlı şirkete ulaşıyorsunuz. İsmet Çelik'e ait 1 milyon TL sermayeli bu şirket galeta unu üretiyor. Bir şirket yetkilisi ile konuştum olaylar gelişti.

Şirket yetkilisi, Chevrolet Camaro marka spor arabanın şirkete ait olduğunu teyit etti. Kendilerine aracı para karşılığında kiralayıp kiralamadıklarını sordum. Kesin bir dille reddetti ve ekledi "Ama bizim İsmet beyin oğlu bu işlere meraklıdır. Sürekli spor araba alır satar."

Ben basit bir usulsüzlük yakaladığımı düşünürken yetkili ekledi, "Süleyman beyin yeğenleri sigorta işindedir zaten. Bizim araçları da onlar sigortalar. O nedenle araları iyidir o arabayı kiralamamıştır rica üzerine alıp kullanmıştır" dedi. Dediğim gibi basit bir katakulli aslında.

Pek çok şirket, hatta belediye bile lüks araçları İŞ aracı gibi gösterip vergiden yırtıyor. Ama İsmet beyin oğlu bu işi ticarete dökmüş. Sonuçta meraklı bu işlere. Bir sürü spor araba al-sat yapmış şirket üzerinden. Ama dikkatinizi çekeceğim konu bu da değil. Şirketin adresini araştırırken haritadan başka bir yerle eşleştiğini gördüm: İsmet Çelik Erkek Öğrenci Yurdu. İsmet bey aynı zamanda yurt işine de girmiş. Dedim normal iş insanı sonuçta ama şu yurda bir bakalım yauw. Google'da bulamadım. Tabi ki Facebook'ta buldum. Sonra 2014 yılından bir gönderinin hala duvarda kaldığını gördüm. Yurt hesabı, aşçısının yaptığı maklubeyi paylaşmış. Dedim ki "Hemen abartma Baransel maklubeyi herkes yapabilir." Sonra yurdun akıbetini merak ettim ve evet...

Maalesef FETÖ. 20 yılı aşkın bir süredir Süleyman Soylu ile arkadaş olan İsmet beyin kendi adına yaptırdığı yurt 2016 yılında çıkan 667 sayılı KHK ile FETÖ'den kapatılmış. teyit etmek isteyen arkadaşlar 667 sayılı KHK içinde yurdun adını aratıp benimle aynı sonuca ulaşabilir. Tabi insan üzülüyor. İçişleri Bakanımız kandırılmış olabilir.

Aynı şekilde İsmet beyin Chevrolet Camaro ile galeta unu taşıdığına inanan devlet yetkililerimiz de kandırılmış olabilir. Sonuçta Thodexçi eleman da 400 bin kişiyi kandırdı. Bunlar normal şeyler. Ben Süleyman Soylu'nun 20 yıllık arkadaşı olan ve FETÖ bağı nedeniyle yurdu KHK ile kapatılan İsmet Çelik'e ne olduğunu bulamadım.

Kendisinin adı ve soyadı çok yaygın. Ama aynı isim ve soyisimle tutuklanan birisi var. Hem de aile boyu tutuklanmışlar. Muhtemelen o değildir. Sonuç olarak şirket yetkilisinin ifadesine göre, FETÖ'den yurdu kapanan ve Soylu'nun 20 yıllık arkadaşı olan İsmet Çelik'e ait İSMERUN GIDA Chevrolet marka spor aracı iş aracı olarak almış. Plakaya SS'i çakıp Soylu'nun yeğenine kullansın diye vermiş. Çocuk da kullanmış.

Ben şimdi haşa huzurda bakanımız hakkında yanlış bir çıkarımda bulunmak istemem. Ama bu mevzularla savcılarımız bir miktar ilgilense iyi olur sanki. İsmet beyin ilişkileri falan hep merak ettiğim şeyler. Ben zaten Camaro ile galeta unu taşındığına iknayım o konu tamam.

GIDA adlı şirkete ulaşıyorsunuz. İsmet Çelik'e ait 1 milyon TL sermayeli bu şirket galeta unu üretiyor. Bir şirket yetkilisi ile konuştum olaylar gelişti. Şirket yetkilisi, Chevrolet Camaro marka spor arabanın şirkete ait olduğunu teyit etti. Kendilerine aracı para karşılığında kiralayıp kiralamadıklarını sordum. Kesin bir dille reddetti ve ekledi "Ama bizim İsmet beyin oğlu bu işlere meraklıdır. Sürekli spor araba alır satar." Ben basit bir usulsüzlük yakaladığımı düşünürken yetkili ekledi, "Süleyman beyin yeğenleri sigorta işindedir zaten. Bizim araçları da onlar sigortalar. O nedenle araları iyidir o arabayı kiralamamıştır rica üzerine alıp kullanmıştır" dedi. Dediğim gibi basit bir katakulli aslında.

Pek çok şirket, hatta belediye bile lüks araçları İŞ aracı gibi gösterip vergiden yırtıyor. Ama İsmet beyin oğlu bu işi ticarete dökmüş. Sonuçta meraklı bu işlere. Bir sürü spor araba al-sat yapmış şirket üzerinden. Ama dikkatinizi çekeceğim konu bu da değil. Şirketin adresini araştırırken haritadan başka bir yerle eşleştiğini gördüm: İsmet Çelik Erkek Öğrenci Yurdu. İsmet bey aynı zamanda yurt işine de girmiş. Dedim normal iş insanı sonuçta ama şu yurda bir bakalım yauw. Google'da bulamadım. Tabi ki Facebook'ta buldum. Sonra 2014 yılından bir gönderinin hala duvarda kaldığını gördüm. Yurt hesabı, aşçısının yaptığı maklubeyi paylaşmış. Dedim ki "Hemen abartma Baransel maklubeyi herkes yapabilir." Sonra yurdun akıbetini merak ettim ve evet...

Maalesef FETÖ. 20 yılı aşkın bir süredir Süleyman Soylu ile arkadaş olan İsmet beyin kendi adına yaptırdığı yurt 2016 yılında çıkan 667 sayılı KHK ile FETÖ'den kapatılmış. teyit etmek isteyen arkadaşlar 667 sayılı KHK içinde yurdun adını aratıp benimle aynı sonuca ulaşabilir. Tabi insan üzülüyor. İçişleri Bakanımız kandırılmış olabilir. Aynı şekilde İsmet beyin Chevrolet Camaro ile galeta unu taşıdığına inanan devlet yetkililerimiz de kandırılmış olabilir. Sonuçta Thodexçi eleman da 400 bin kişiyi kandırdı. Bunlar normal şeyler. Ben Süleyman Soylu'nun 20 yıllık arkadaşı olan ve FETÖ bağı nedeniyle yurdu KHK ile kapatılan İsmet Çelik'e ne olduğunu bulamadım.

Kendisinin adı ve soyadı çok yaygın. Ama aynı isim ve soyisimle tutuklanan birisi var. Hem de aile boyu tutuklanmışlar. Muhtemelen o değildir. Sonuç olarak şirket yetkilisinin ifadesine göre, FETÖ'den yurdu kapanan ve Soylu'nun 20 yıllık arkadaşı olan İsmet Çelik'e ait İSMERUN GIDA Chevrolet marka spor aracı iş aracı olarak almış. Plakaya SS'i çakıp Soylu'nun yeğenine kullansın diye vermiş. Çocuk da kullanmış. Ben şimdi haşa huzurda bakanımız hakkında yanlış bir çıkarımda bulunmak istemem.

Ama bu mevzularla savcılarımız bir miktar ilgilense iyi olur sanki. İsmet beyin ilişkileri falan hep merak ettiğim şeyler. Ben zaten Camaro ile galeta unu taşındığına iknayım o konu tamam.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER