VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 May 2021 02:26:48

0 Yorum

Kez Okundu.

Soylu’nun Danışmanı AA Müdürünün İstifasını İstedi

Soylu'nun danışmanından 'Anadolu Ajansı'na sert tepki

 AA muhabirinin Bakan Varank ile Pakdemirli'ye yönelttiği “AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük?"

Sorusuna Bahçeli ile Soylu’nun danışmanından tepki geldi. Yıldıray Çiçek, AA Genel Müdürü’nü istifaya çağırırken, Yıldırımhan da Soylu ve hükümete suikast düzenlendiğini iddia etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın bakanlara sorduğu Süleyman Soylu sorusunun ardından Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz'ü istifaya çağırdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan da AA muhabiri üzerinden Süleyman Soylu’ya ve hükümete suikast düzenlendiğini ileri sürdü.

AA muhabirinin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye yönelik sorusuna tepki gösteren Yıldırımhan, şunları söyledi:

“AA Genel müdürü acilen istifa etmelidir. Bu ne kahpeliktir. Bu ne şerefsizliktir. AA muhabiri üzerinden Süleyman Soylu’ya ve hükümete suikast düzenlenmiştir.

Musab Turan'ın işten çıkarılmasının ardından ikinci bir açıklama yapan Yıldırımhan, "Öğrendiğim kadarı ile AA genel müdürü yaşanan bu gelişmeden benim kadar şaşkın ve üzgün. Onunla ilgili sözümü geri çekiyorum.

Ancak muhabirin yaptığı kahpelik ve şerefsizlik affedilemez. Yaptığı tam bir suikast girişimidir" dedi. Yıldırımhan daha sonra Twitter hesabını kapattı.

 

 

SERDAR KARAGÖZ KİMDİR?

Bilgi Üniversitesinde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Karagöz, aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programının ardından ABD'de The New School University'de "Media Studies" alanında yüksek lisans programını tamamladı.

Karagöz, ABD'de bulunduğu dönemde "The New York Times Syndication" departmanında çalıştı.
 Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve grubun New York temsilciliğini yapan Karagöz, 2013'te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye'ye döndü.

Karagöz, "Daily Sabah" gazetesini 2014 yılında kurdu ve Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. Serdar Karagöz, 2018'den bu yana TRT World ve TRT Arabi kanallarını bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyordu. “Fuat Avni” Twitter hesabının yöneticisinin Aydoğan Vatandaş olduğu açıklanmıştı.

Serdar Karagöz’ün de, “Fuat Avni” hesabını kullanan Aydoğan Vatandaş’ın yakın arkadaşlarından olduğu ortaya çıkmıştı. Serdar Karagöz uzun süre ABD’de kalmıştı. Hükümete yakın "Daily Sabah" gazetesini 2014 yılında kuran ve Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Serdar Karagöz'ün, Aydoğan Vatandaş ile fotoğrafı bulunuyor.Serdar Karagöz 7 Nisan 2021 tarihinde Anadolu Ajansı Genel Müdürü olarak atandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER