VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 25 May 2021 12:20:44

0 Yorum

Kez Okundu.

Soylu iddialara Cevap Verdi

 

Soylu'dan Peker'in iddialarına cevap Verdi

İşbaşaran ve Hürriyet olayıyla ilgili bilgim yok Son dakika haberi...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fevzi İşbaşaran’ın dövdürülmesi ve Hürriyet binasının basılmasına ilişkin herhangi bir bilgisi olmadığını belirterek, 10 bin dolar alan siyasetçiyi savcıya bildireceğini söyledi.

Hakkındaki iddialar nedeniyle istifa etmeyeceğini ifade eden Soylu, bir gazetecinin oğluyla ilgili yaptığı haberlere “Oğlumun arabasından bir şey çıkmadı ama eski Bakan’ın evinden para sayma makinası çıktı” sözleriyle tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisini hedef alan iddialarına cevap verdi.

Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçiyi savcıya bildireceğini ifade eden Soylu, Fevzi İşbaşaran’ın dövdürülmesi ve Hürriyet binasının basılmasına ilişkin herhangi bir bilgisi olmadığını söyledi. Gazetecilerin ‘İstifa edecek misiniz?’ sorusuna ‘Hakkında iddia olan tek ben miyim neden istifa edeyim’ diye cevap veren Soylu, oğlunun arabasının durdurulduğuna ilişkin haberler için de “Oğlumun arabasından bir şey çıkmadı ama eski Bakan’ın evinden para sayma makinası çıktı” dedi. Soylu'nun açıklamaları şu şekilde: Çocukluğumdan itibaren siyasetin içindeyim. 1980 darbesinde 11 yaşlarındaydım ama gördüm. Gaziosmanpaşa'da bir evimiz vardı. Babam Adalet Partisi'nde siyasetçiydi. Evden çıkarken bodrum katımıza bomba konulup konulmadığını kontrol ederek çıkardık. O tarihlerde bazıları erketeye yatmışsa onu hep böyle seçici hep bir şey yapacak gözle bakarlardı. Nazlı sokaktı bizim sokağın adı. Gözümün önünde bir kişi taradılar. Sonra siyasetin birçok alanında görev yaptım Siyaset ve demokrasi bize şunu öğretti ya göründüğün gibi ya da olduğun gibi. Çünkü siyaset insanların sizi kendiniz için değil sizi kendilerini yönetmeleri için vekalet vererek, önemli bir hak veriyorlar.

"İDDİALARIN HEPSİ SAÇMADIR"

Bizim neslimizin bizden sonraki nesle bir borcu var. Yaşadıklarımızı onlara aksettirmeden gelecek nesillere huzurlu bir Türkiye bırakabilmek. Onun için açık olmalıyız. O yüzden hiçbir şeyden korkum yok.

Partimden de ailemden de... Yaptığımız işi doğru yapıyorsak, eğer alengirli işler yapıyorsak korku dağları aşar. Bu olaylar başlayınca, şunu söyleyebilirim bir organize suç şüphelisinin, Türkiye'de herkesin bildiği tanıdığı birisinin bu iddialarının hepsi saçmadır. Birinci kısımlarda şahsımla ilgili bir şey yoktu ve o zaman devreye girdim. Hepimiz eski Türkiye'yi biliyoruz. Bir kirli plan var ortada.

Bir delinin, her türlü sapkınlığın içinde olan bir kişinin kullandığı sözler olarak görmedik. İstihbaratta binlerce elemanımız var.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER