VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 26 February 2022 23:27:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Sevim Saadet Tabanı Rahatsız

SAADET partisi Gik Üyesi Sevim ittifaktan Rahatsızlığı vurgularken Parti Sözcüsü Birol Aydın ise Rahat olduklarını ve Sevimin sosyal medyada açıklamasını doğru bolmadigini belirtti.

Saadet Partisi'nde 'Millet İttifakı' krizi:

H24/siyaset

Taban rahatsız gerekirse üçüncü bir ittifak kurulmalı

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim, parti tabanının CHP ile kurulan ittifaktan rahatsız olduğunu belirterek, "Bizim tabanımız CHP ve HDP ile bir algılanmamızdan, görünmemizden hoşnut değil" dedi.

Sevim, "Eğer illa ki bir ittifakın içerisinde olacaksak bunun 3. ittifak olması gerek" diyerek parti yöneticilerine çağrıda bulundu. tepki geldi. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim, CHP ile yakınlaşmanın ardından tabanda oluşan rahatsızlığı dile getirdi.

Saadet Partisi GİK Üyesi Abdullah Sevim, katıldığı bir programda Millet İttifakı'nın içinde yer alan partisini eleştirerek, üçüncü bir ittifakın Saadet Partisi öncülüğünde kurulması gerektiğini söyledi. Saadet Partisi'nde 'Millet İttifakı' krizi:

Taban rahatsız gerekirse üçüncü bir ittifak kurulmalı Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim, parti tabanının CHP ile kurulan ittifaktan rahatsız olduğunu belirterek, 'Bizim tabanımız CHP ve HDP ile bir algılanmamızdan, görünmemizden hoşnut değil' dedi. Sevim, 'Eğer illa ki bir ittifakın içerisinde olacaksak bunun 3. ittifak olması gerek' diyerek parti yöneticilerine çağrıda bulundu.

"SAADET PARTİSİ ÜÇÜNCÜ İTTİFAKI KURMALI"

Sevim, "Benim kanaatim, Genel İdare Kurulu'nda da defalarca söyledim. Saadet Partisi olarak ittifaka mecbursak üçüncü bir ittifakı bizim oluşturmamız lazım. Bizim oluşturacağımız üçüncü ittifak, Türkiye'nin normalleşmesine büyük oranda hizmet eder" dedi.

TABAN CHP İLE GÖRÜNMEMİZDEN HOŞNUT DEĞİL"

"Bunun Saadet Partisi'nin geleceği açısından da önemli olduğunu düşünüyorum" diyen Sevim, parti tabanının Millet İttifakı'ndan ve CHP'den rahatsız olduğunu belirtti, "Bizim tabanımız, CHP ile bir görünmemizden, bir algılanmamızdan hoşnut değil. Bunu, bizim Saadet Partisi yöneticileri olarak görmemiz gerek" diye konuştu.

"DEFALARCA TEKLİF ETTİM, KONU İSTİŞAREYE AÇILMADI"

Programda ifade ettiği sözlerden sonra partililerden eleştiri ve destek alan Sevim sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaptı.

Saadet Partisi GİK Üyesi Abdullah Sevim, bu görüşünü GİK'te tartışmaya açılması gerektiğini belirttiğini ancak konunun istişareye bile açılmadığını açıkladı.

Sevim şu ifadeleri kullandı:

"Kardeşlerimizden gelen yorum ve eleştiriler karşısında şunu da ek olarak söylemek istiyorum ki ittifaklarla ilgili konunun GİK'te istişare edilmesini defalarca teklif ettim. Ancak, bu konu, üzülerek ifade ediyorum ki, istişareye açılmadı."

 

Diğer yandan Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın ile yaptığım kısa telefon görüşmesinden anladığım kadarıyla ‘tabanda rahatsızlık’ iddiasına katılmıyor. Ayrıca parti yönetim kurullarında istişare edilmeden karar alındığı yönündeki ifadeyi de kesin bir dille reddediyor.

Genel Başkan’ın, muhalefet partileri arasında mutabakat arayışlarının başlamasından önce, yönetim organlarından görüş alındığını, istişare edildiğini belirtti Birol Aydın. Sosyal medya hesabından ise söz konusu paylaşım üzerine yaptığı açıklama ile dikkat çeken Birol Aydın, Abdullah Sevim tarafından duyurulan kişisel görüşlerin Saadet Partisi yönetim ve teşkilatında, tabanda çatlak izlenimi yaratmasından rahatsız.

Belki de bir çatlak oluşmasını önlemek istiyor denilebilir. Aydın’ın sosyal medya paylaşımları, Saadet Partisi teşkilatı kadar, aralarında uzlaşmış olan altı partinin teşkilatlarını ve kamuoyunu da endişeden kurtarma çabası olarak da yorumlanabilecek önemli mesajlar içeriyor. “Saadet Partimizin istişare ve karar mekanizmalarının nasıl işlediği açık ve nettir; tabii ki sosyal medyada yazıp çizmek bunlara dahil değildir! Saadet Partisi’nin durduğu yeri ise hem teşkilat mensuplarımız hem de toplumumuz bilmekte, takdir etmekte ve çok iyi anlamaktadır.”

Diğer yandan partiler arasındaki uzlaşmanın, her parti için fedakarlık gerektiren boyutuna dikkat çekerken, aynı zamanda söz konusu karşı çıkışı, şahsi ihtiras ve hevesle tanımlaması, dikkat çekiyor. “Dürüst, sözünün eri ve diğerkâm olabilenleri ise en iyi anlayabilecek olanlar, elbette yine bu ahlaki karaktere sahip olanlardır. Şahsi ihtiras ve hevesleri uğruna hiç kimsenin fedakâr teşkilat mensuplarımızın emeklerini zayi etme hakkı yoktur ve buna asla izin vermeyeceğiz!”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER