VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 February 2020 12:20:49

0 Yorum

Kez Okundu.

Şehadetinin 41. yılında Metin Yüksel dualarla anıldı

Şehadetinin 41. yılında Metin Yüksel dualarla anıldı

AGD İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu, Fatih Camisi avlusunda 23 Şubat 1979’da saldırı sonucu şehit edilen Metin Yüksel, şehadetinin 41. yılında dualarla anıldı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu, Fatih Camisi avlusunda 23 Şubat 1979’da saldırı sonucu şehit edilen Metin Yüksel’i dualarla andı. Sabah namazının ardından Yüksel’in biyografisinin okunmasıyla başlayan programda konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, şehadetin öneminden bahsetti.

Programın açılış konuşmasını yapan AGD İstanbul Üniversiteler Komisyonu Başkanı Muhammed Demiryürek, "Günümüzde şehadet ve cihad kavramlarının saldırıya uğradığı ve sistematik bir şekilde lügatımızdan çıkarılmaya çalışıldığı dönemde Metin Yüksel ağabeyimizin değerini bu kavramlar ekseninde yeniden hatırlamak onun mücadelesinin ve şehadetinin bizim için ne manaya geldiğini hakkıyla anlamak mecburiyetindeyiz." dedi.

Fatih Camisi avlusunda toplanan gençler Metin Yüksel için yazılmış şiiri toplu halde okuyarak tekbirler eşliğinde dağıldı.

Videosu için Tıklayın 

CAMİ AVLUSUNDA ŞEHİT EDİLMİŞTİ

Milli Görüş Hareketi’nin gençlik kuruluşlarından Akıncılar Derneği’nin önde gelen isimlerinden biri olan Metin Yüksel, 23 Şubat 1979 tarihinde cuma namazı çıkışında silahlı saldırıya uğradı. Huzur bozucuların hain kurşunlarına hedef olan Metin, oracıkta Rabbine kavuştu.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Şehit Metin Yüksel’den geriye, Milli Görüş gençliğine bıraktığı idealler ile inancı, azmi ve aksiyonu miras olarak kaldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şunu diyen bir yazı ’şehit metin yüksel Şehadet bir nesillere çağlara’

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şunu diyen bir yazı ’En Büyük Hakk’ı IOaDEI MUDAFAA Atmektir. Yüksel Şehit Metin AGD RNFOOLUGE’

 

Fotoğraf açıklaması yok.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER