VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 June 2021 13:44:53

0 Yorum

Kez Okundu.

SBK’nın Para Kasası Şendil Kimdir

'Erdoğan'ın solunda duran, SBK'nin para kasası Çağlar Şendil kimdir?'

Erdoğan'ın Sezgin Baran Korkmaz ile verdiği fotoğrafta yer alan ve SBK’nin para kasası olarak da bilinen Çağlar Şendil kimdir? İşte Çağlar Şendil hakkındaki detaylar... 'Erdoğan'ın solunda duran, SBK'nin para kasası Çağlar Şendil kimdir?'

 Avusturya'da gözaltına alınan Sezgin Baran Korkmaz'ın ABD'li ortakları ile ABD Hazinesi'ni dolandırdığı ve paranın Türkiye'ye akmasını sağladığı belirtilirken, SBK ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında poz veren bir başka isim olan Çağlar Şendil de gündemde.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, "Erdoğan’ın solundaki sır" başlıklı, 29 Haziran tarihli yazısında, Amerikan hazinesini dolandıran Jacop Kingston... Amerikan hazinesinden çalınan paraların Türkiye’de aktığı Sezgin Baran Korkmaz... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan... Ve... Kimsenin konuşmadığı en sağdaki isim.

Sahi, kim o?

Adı Çağlar Şendil. 44 yaşında" ifadelirinin ardından, Şendil'in SBK’nin para kaynağı Mega Varlık’ın genel müdürü olduğunu belirtti. Pehlivan, Şendil hakkında şu detayları verdi: "Kingston’un Türkiye’deki resmi ortağı o. Kingston’un ABD’den gönderdiği milyon dolarları bizzat Türk bankasından çeken o. ABD’nin 'el konulsun' dediği, SBK’nin Türk yargısının desteğiyle kaçakken İsviçrelilere sattığı Bioforma’nın yöneticisi o.

Ekim Alptekin Halk TV’deki Açıkça programında dedi; Korkmaz Karaca’nın VIP’den geçirdiği isim o. 2017’de ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Büyükelçiliği’nde Jacob Kingston’la görüşürken yanlarında olan kişi o. Bitti mi? Bitmedi.

Unico Sigorta’yı bilmeyen yoktur. Kökeni 1988’e dayanıyor. Şüphe bu ya SBK işte o Unico’ya nasıl sahip oldu? Oraya da mı çöktü? İsviçre’deyken nasıl ticari oyunlara girdi ve elinden çıkarmış gibi gösterdi? Laf lafı açıyor. Hani İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sahibi olduğu sigorta şirketindeki poliçe kesme sesini seviyor ya...

İnsanın aklına geliyor: Unico’nun ilginç poliçe politikası ile hangi ticari kurumlar SBK’nin eline geçti? Ben de saf saf soruyorum. Türk yargısı SBK’nin karaparadaki kilit ismi Çağlar Şendil’e bir dava açma zahmetine bile girmedi. Bundandır ki devletin Anadolu Ajansı üç günde bir Unico’nun reklamını yapıyormuş, çok mu?

Neyse! Az daha yazmayı unutuyordum; Çağlar Şendil Unico Sigorta’nın da yönetim kurulu başkanı."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER