VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 February 2022 09:10:12

0 Yorum

Kez Okundu.

Şanlıurfa ’da Tefecilere Operasyon

Şanlıurfa'da tefeci operasyonu

H24/ Şehirler

5 tutuklama Şanlıurfa'da "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Tefecilik ve Nitelikli Yağma" suçları ile mücadele kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheliden 5'i çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde tefecilik yapmak suretiyle nakit ihtiyacı olan vatandaşlara yüksek faiz oranı ile borç para verdikleri, bu borçlara sürekli olarak yeni ve yüksek faiz oranları uyguladıkları, borçlularından teminat adı altında zorla açık senet ve gayrımenkul aldıkları, zor durumda kalan vatandaşlara baskı ve cebir kullandıkları veya icraya verdikleri, böylece ellerindeki mal varlıklarını baskı ve tehdit yolu ile aldıklarına dair haklarında iddialar olan şahıslarla ilgili, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında 9 Şubat 2022 günü 18 farklı adreste operasyon gerçekleştirilmiştir." Denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: "Söz konusu operasyon neticesinde, arama yapılan adreslerde çok sayıda çek, senet, alacak verecek defteri, tapu senetleri ve protokoller ele geçirilmiş olup, 11 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. İşlemleri tamamlanan şüpheliler 12 Şubat 2022 günü, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir. Savcılık işlemleri sonrası mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 5'i tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 6 şüpheli ise haklarında adli kontrol tedbirleri uygulanmak üzere serbest bırakılmışlardır."

Kaynak (İLKHA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER