VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 17 May 2022 15:13:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Sakine’nin Katili Özel Harekat Ocakları Başkanı Çıktı

 

Sakine'nin Katili Özel Harekat Ocakları Başkanı Çıktı

H24/ Toplumsal 

"Şırnak - Silopi kent çöplüğünde, Sakine Kültür’ün yüzü yakılmış ve 6 bıçak darbesi alarak öldürülmüş olan bedenine ulaşıldı.

Silopi'de Sakine Kültür'ü işkenceyle öldüren İbrahim Barkın, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şırnak'ın Silopi ilçesinde Sakine Kültür işkenceyle katledilerek, cansız bedeni yol kenarına bırakıldı.

Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İbrahim Barkın ile Yunus Kültür ve Hacı Kültür gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Özel Harekat Ocakları Şırnak İl Başkanı İbrahim Barkın ile Yunus Kültür ve Hacı Kültür, savcılık ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkan Özel Harekat Ocakları Şırnak İl Başkanı İbrahim Barkın, Sakine Kültür’ü işkenceyle katlettiğini itiraf etti. Fail İbrahim Barkın, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yunus Kültür ve Hacı Kültür ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan Kültür'ün yakınları ve Silopili kadınlar, kadın katliamlarını protesto etmek amacıyla Silopi Adliyesi'ne yürüdü.

Adliye binası önüne giden kadınlar, polislerce engellendi. Uzun süre sloganlar eşliğinde adliye binası önünde bekleyişini sürdüren kadınlar, daha sonra Kültür'ün evine geçti.

Olayla ilgili Özel Harekat Ocakları Şırnak İl Başkanı İbrahim Barkın ve 2 kişi gözaltına alındı, Silopi’de Sakine Kültür’ü yakarak öldürdüğünü itiraf eden Özel Harekat Ocakları Şırnak İl Başkanı İbrahim Barkın, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Birkaç gün önce Hakkari'de bir zırhlı arç bir sivil araca çarpıyor, biri korucu başı ve diğeri polis olmak üzere iki kişinin yaşamını yitirdiği olayda, zırhlı araçta iki kız çocuğunun bulunduğuna ve o kızların akibetinden haber olmadığına dair bilgi var.

Son zamanlarda yaşadığımız topraklarda bu şekildeki kadın cinayetleri, cinsel tacizler, tehditler veya kafelerde kadın, kız ayarlama peşinde olan güvenlik güçlerine dair haberler sıkça duyulmaya başlandı.

Toplumu yozlaştırmak, ahlaksız bir zemine sürüklemek ceberrut sistemin yeni politikası gibi görünüyor.

Uyuşturucuya alıştırılarak, şantajla, şiddetle, tecritle,zorla fuhuşa zorlanan kadınlar var.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER