VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 09 September 2021 18:07:46

0 Yorum

Kez Okundu.

Sabah öğle Akşam ifsad programları

İfsad ile Aileler Gençlik Yıkılıyor

H24/Makale| Talip AKSOY

Allahü teâlâ ifsâd edenleri sevmez.

(Mâide sûresi: 64) Sarı sabır maddesi balı ifsâd ettiği gibi, kızgınlık da îmânı bozar.

(Hadîs-i şerîf-Taberânî)

Şâyet sen, insanların kusûrlarını ve gizli hâllerini araştırırsan, onları ifsâd etmiş ve ifsâdlarına sebep olmuş olursun.

(Hadîs-i şerîf-Ebû Dâvûd)

Sıcak su buzu erittiği gibi, iyi huy da hatâları eritir. Sirke balı ifsâd ettiği gibi, kötü huy, hayrâtı, hasenâtı (iyilikleri) yok eder.

(Hadîs-i şerîf-Ahlâk-ı Alâî)

Zamm-ı sûreleri rükûda tamamlamak, dört mezhebde de mekrûhtur. Fâtihayı tamamlamak ise, hanefîde mekrûhtur. Diğer üç mezhebde namazı ifsâd eder. (Abdurrahmân Cezîrî)

İfsad Programları Tam Gaz Aileyi ve Geleceği Yıkmakta

Yıkılan aileleri birde medya yıkıp daha da parçalamaya büyük bir uğraş veriyor.

Bosna Hersek in bilge kralı Aliya”Savas ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir diyordu.

 1. Müslüman Bir Toplumu Çökertmek İstiyorsanız Önce ev hanımlığını ve anneliği değersizleştirin ki evde ana kalmasın. Evde ana kalmayınca nesiller televizyonun ve internetin emzirip büyüttüğü ruhsuz, kimliksiz ve merhametsiz nesiller olarak yetişsin.

2. Bir Toplumu Yıkmak İstiyorsanız O toplumun babalarını borca, kredi kartı batağına, geçim derdine, işsizliğe ve açlığa mahkûm edin ki ne eşlerine, ne evlatlarına, ne de ailelerine ayıracak vakitleri kalsın.

Taksit ödemekten, kirayı denkleştirme derdinden, çocuklarının okul masraflarını düşünmekten başka bir şey düşünmeye mecalleri kalmasın…

3. Bir Toplumu Çürütmek İstiyorsanız Evliliği pahalılaştırıp, nikâhsız birlikteliği ucuzlatın ki genç nesiller haram yollara tevessül etsin. Zinayı kolaylaştırıp evliliği zorlaştırın ki nesiller, flörtün, ahlaksızlığın pençesinde eriyip gitsin. Aile politikalarıyla, nafaka kanunlarıyla, pozitif ayrımcılıkla aileye darbe üstüne darbe indirin ki toplumun çekirdeği çürüyüp gitsin…

4. Bir Toplumu İfsad Etmek İstiyorsanız Helal lokmayı ve helal kazancı zorlaştırın ki midelere giren haram lokmalarla o toplumun kimliğini, özünü, ruh kökünü ve karakterini değiştirebilesiniz.

Midelere giren haram lokmalar, duaların ve ibadetlerin kabul olunmasına engel olsun.

5. Bir Toplumu Bitirmek İstiyorsanız O toplumun âlimlerini, hocalarını, imamlarını itibarsızlaştırın ki toplumu derleyip toparlayacak, onlara rehberlik edecek, istikamet belirleyecek olan âlimlere güven kalmasın.

Cemaatleri, dernekleri, tarikatları asli vazifelerinden uzaklaştırıp ihale kovalama ve kadro yerleştirme derdine düşürün, onlarla ilgili kafalarda soru işaretleri ve korkular üretin ki toplumu irşad edecek kimse kalmasın.

6. Bir Toplumu Mahvetmek İstiyorsanız Öğretmenleri itibarsızlaştırın ki öğrencileri bile onları ciddiye almasın ve onların üzerinde hiçbir yaptırımları kalmasın.

 Sonunda ne bir nesil yetiştirebilecek heyecanları, ne toplumu ıslah edebilecek aşkları, ne de zorluklarla başa çıkabilecek azimleri kalsın.

7. Bir Toplumu Perişan Etmek İstiyorsanız O toplumu dizilerden, yarışma programlarından, yemek, evlilik ve magazin programlarından başlarını kaldıramayacak hale getirin ki gerçek hayatla bağları kopsun.

Diziler vesilesiyle ahlaksızlığı yasak aşk, zinayı seviyeli birliktelik, adatmayı sıradan bir iş olarak gösterin ki toplumun temelleri sarsılsın.

8. Bir Toplumu Yok Etmek İstiyorsanız Müslüman siyasetçilere güveni sarsın ki Müslümanlar ve İslami siyaset, toplumun nazarında bir umut ve bir alternatif olmaktan çıksın.

9. Bir Toplumu Çözmek İstiyorsanız Peygamberi dini alanın dışına itin ki halkın İslami yaşamında yegâne örnek ortadan kalksın. Sürekli bize Kur’an yeter deyin ki Peygamberin sözünün yerine kendi aklınızı koyup toplumu istediğiniz gibi yönlendirebilesiniz ve Kitap’ı kafanıza göre yorumlayabilesiniz.

Bidatleri ve hurafeleri yaygınlaştırın ki hakikati perdeleyebilesiniz.

10. Bir Toplumun Kökünü Kurutmak İstiyorsanız Özellikle sakallıların, başörtülülerin, namazlıların yalan söylemesini, iftira atmasını, haksızlık yapmasını, kul hakkına girmesini, sözünde durmamasını, borcunu ödememesini, harama bulaşmasını, kirlenmesini, örselenmesini ve yıpranmasını sağlayın ki toplumun Müslüman kimliğe zerrece güveni kalmasın.

Müslümanlara olan güveni de bitirebilirseniz artık oturup rahatlıkla kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Çünkü hedefinize ulaşmışsınız demektir.

 

Müslüman bireyler olarak ailemizden başlıyarak, mahallemiz, şehrimiz de hatta ülkemizde ahlaki değer ve kriterleri esas alan  yayınlar ve eserlerin oluşmasında çaba sarfedilmelidir.

İfsad bir savaş tekniğidir. Silahsız basit yıkım veren kolay olan bir harekettir.

Moda, Tiyatro, kimi siyasetlerle, halkaları kendi özünden koparıp başkasına itaat ve izlolasyon  işidir.

Daha evvel de yazılarımızda yazmıştık ahlak ahlak ve aile kırmızı çizgiler ve değerlerin önemli olduğunu....

Toplum olarak yıkılma ve ifsad için emperyalist kişiler kurumlar savaşarak alamadıkları bu aziz toprakları ahlaksızlaştırarak yapmaktadır.

Aileyi yıkarak ekonomik olarak kendilerine mecbur bırakmak kaydıyla işgal ve sömürülerini yapmaktadırlar.

TV programları sabah ve öğle sonrası hep aile ve moda üzerine yapılan bir yığın dış destekli paket programlar maalesef toplumun ayarlarını değiştiren, akp hükümeti ve hamisi Avrupa Birliği yasalarına biaten harfiyen uygulamaktadırlar....

Sabah çocuklara çizgi filmler yotubeler, öğleye kadar Müge Anlı'sı, canlısı, Demet ile Ali Şanı, Sedası...Ha! yine en delikanlısı atlamayalım Hakan Ural ve programı, hakkını veren bir yapıt . Geçen hafta Koçgiri devşirmesi Didem Arslan Yılmaz'ın yaptığı ırkçı ve alçak programı maalesef tepkiler sonrası deforme edildi ve tutmadı...

Geçmişte Ahmet kayaya ve Kürtlere yapılan bu saldırılar artık tutmamaktadır. Bu yüzden dün daha evvel CNN türk muhabiri olarak tanıdığım fulya Öztürk ün yeni programı Fox TV de yayınlanıyor ve iki konuğa baktım tevefuken ve ne kadar bu toplumun bittiğini gördük ve artık işgal ve savaşlara gerek kalmadığını anladım...

Siirtli bir aile ile Batmanlı bir ailenin iki gün süren evlilikleri ve altın, takı mevzusu ve evden kaçma konulu bir olayı stüdyoda ve bağlantının olduğu siirt'teki Semanur isimli bayanın altınlar seren benim hakkım ve babasının da biz namusumuzu istiyoruz...

Görümcelerinde namusun yanında bize altınlarımızı verin.... Özel konuların ekranda ifşa edilecek kadar seviyesizliği, incitici ve haya ettiğimiz meselelerin ekranlarda çarşaf çarşaf serilmesi ayıplıktan öteye bir durum.

Namus nedir kimine göre hiç bişey ama bizim için vatandır, dindir yaşamak için sebeptir. Ekmek gibi ana gibi çocuk gibi.... Değeri paha biçilmezdir.

 Boyalı, badanalı, Spiker fulya'nın Didem gibi ne şeriatı ya burası Türkiye Cumhuriyeti diye voltajlı konuşması Didem gibi boş ve şoven bir konuşma idi. "Şeriat bir hukuktur" fulya hanım! Kimseye haksızlık etmez! Hak kiminde hakkını verir ve mağdur etmez! Bu seriatta canlı cansız evrende herkesin hakkını koruyan. Bir ilahi sistemin adıdır. İnsanlar yanlış yapar yanlış uygular ayrı bir konu ama işi faşizan ve laik kafayla siykemeye girek yok...

Bir program yaparken din, dil, ırk, mezhep konularında estetik ve naif olmak ve hakaret edecek seviyesizlik tutmaz bu toplumda...

İkinci konuk Muharrem adında Erzincan alevisi bir konuk zariya adında Kazakistan uyruklu bir kadından olan evliliği ve ikinci çocuğunun asker arkadaşından olan çocuğu konusu ve programa katılan eşlerin 85 milyonun yüzü gözü önünde arsız ve pişkinlikleri kahredici maalesef...

Bunun gibi binlerce insanın sorunlu olduğu bir aldatan eşler ve günahsız çocuklar gelecek Z kuşağı mı? Başka bir kuşak bir memleket ve ailesi olamayan namus denilen olgu ve duygunun bittiği bir memleketin hali ne olur...

RTÜK zaten bı şey yapmaz maalesef coronayla biyokimyasal ile insan öldürülüyor. Dağda terörist ve savaş adıyla kirli bir olayda insan ölüyor. Gençler okul önlerinde uyuşturucu ve madde kullandırılarak öldürülüyorlar. Kadınlar moda, diziler, özentilerle aileden kopartilip aile yok ediliyor... Değerleri ve ailesi olmayan bir toplum yaşamaz ve  bu değerlerinden dolayı biter.

Yıllarca "Adnan Hoca"müptezel ve aşağılığı yaptığı programlara şikayetler para etmedi. Ama siyasal iktidar her nedense bir düğmeye bastı ve terörist ilan ederek operasyon yaptı.

 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER