VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 October 2021 22:37:49

0 Yorum

Kez Okundu.

Saadet Akp İttifakı Olacak Mı?

 

Temel Karamollaoğlu yanıtladı! AKP ile ittifak olacak mı?

Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gazeteci Adem Metan’ın Youtube kanalına konuk olarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gazeteci Adem Metan’ın YouTube kanalına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu. Gazeteci Adem Metan’ın, "Söylediklerinizden 2023 dahil olmak üzere Saadet Partisi, AKP ile bir ittifak içerisinde olmayacak" sözleri üzerine Bilge Başkan Karamollaoğlu, "Biz şunu şöyle söyledik ittifaklar seçim sath-ı mailine girmeden konuşulmamalı kanaatindeyiz. Çünkü her şey değişebilir" ifadelerini kullandı. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Her şey değişebilir

“ AK PARTİ ÇIKMAZIN İÇİNDE”

Gazeteci Adem Metan’ın, "Türkiye’deki kutuplaşmayı nasıl görüyorsunuz" sorusuna Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu şu yanıtı verdi:

“Bir kutuplaşma var, kimseye fayda sağlamıyor hele de siyasette. Siyasetteki bize ilgi nasıl artacak davetçi bir üsluba sahip olmazsak? bize karşı olan herkesi en ağır kelimelerle rencide etmeye kalkarsak niye bize gelsinler ki? Çoğunluk sizde olunca, bir partide. Onlar kutuplaştırmayı kendi taraftarlarını yanında tutmak için olmazsa olmaz gibi görüyor. Yani bugün AKP mesela. Uzun zamandır iktidarda. Evet eskiden bu kadar fazla taraftarı yoktu ilk seçimlerde %34 %35’ler civarında oy aldı ama öyle bir denk geldi ki anayasayı değiştirecek çoğunluğu kazandı mecliste %10 barajından dolayı.

 

İki parti baraj altı kaldı. Ondan sonra yalnız bir ara herkese açıldı, gelin Türkiye’yi beraber kalkındıralım diye ancak ne olursa olsun giderek ilk başlarda oyları yükseldiyse de yaptığı hatalar ve yanlışlardan dolayı da destek azalmaya başladı. Yaptığı hatalara sahip çıkmaya başladı birden. Siz hem kutuplaştırır hem yanlışınıza sahip çıkmaya başlarsanız artık siyasette sonunuzu yaklaştırıyorsunuz demektir. Artık AKP böyle bir çıkmazın içinde, ne yapacağını tam olarak bilemiyor.“

“SEÇİM İTTİFAKLARINI KONUŞMAK İÇİN ERKEN”

Gazeteci Adem Metan’ın "Söylediklerinizden 2023 dahil olmak üzere Saadet Partisi, AKP ile bir ittifak içerisinde olmayacak" sözleri üzerine Bilge Başkan Karamollaoğlu şu tespitlerde bulundu:

“Biz şunu şöyle söyledik ittifaklar seçim sath-ı mailine girmeden konuşulmamalı kanaatindeyiz. Çünkü her şey değişebilir, AKP de bütün politikalarını değiştirebilir, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da değiştirebilir... Bundan dolayı ben ısrarla ittifakların seçim sath-ı mailine girmeden konuşulmaması gerektiği kanaatindeyim. Konuşulursa ne oluyor? Kutuplaşma erken başlıyor. Sadece seçime yönelik değil, bu sefer insanlar birbirlerine hitap etmemeye başlıyorlar kendi doğru bildiklerini tekrar ediyorlar.”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER