VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 July 2021 00:25:31

0 Yorum

Kez Okundu.

Ruşen Çakır’dan ABD’li Fon Açıklaması

 

Ruşen Çakır'dan ABD'li Fon Açıklaması

Medyascope internet haber televizyonunun ABD'li bir vakıftan hibe desteği aldığının ortaya çıkmasının yankıları sürüyor. Ruşen Çakır konuyla ilgili iddialara yanıtladı.

Ruşen Çakır’dan ABD’li Fon Açıklaması

Gazeteci Ruşen Çakır, kurucusu olduğu  Medyascope'un ABD'li bir vakıftan fon aldığına ilişkin olarak başlayan tartışmalar hakkında Sözcü yazarı Aytunç Erkin'e konuştu.

Çakır, "Teksaslı bir karı-kocada erkin çakırn aldığım fonu saklamadım. Bunu sitemizde duyurdum. Zaten anonim şirketiz ve devlet hesaplarımızı yıllardır inceliyor" dedi. 

Çakır, 2005 yılında Pentagon'dan para alan gazeteciler hakkında Vatan gazetesinde eleştirel bir haber yapmıştı. Erkin, Çakır'a o haber sordu.

Soruya cevaben Çakır, "Bugün yaşananlarla farklı bir haber. Elma ile armut diyebiliriz. Bir tarafta Pentagon'dan para alanlar var diğer tarafta sivil bir vakıftan alınan fon. Elma ile armut bu!" dedi. 

 

Ne Olmuştu?

ABD merkezli Chrest FoundationTürkiye'deki bazı medya ve sivil toplum kuruluşlarına yaptığı hibe yardımlarını açıkladı. Listede 476 bin 720 dolarla Medyascope zirvede yer aldı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER