VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 15 December 2021 02:45:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Parti Davaları Üzerine

Milli görüşün Duayen Avukat ve Hakimlerinden Mehmet ENER’in Gerçekleri ve Realiteyi anlatan o makalesi

Parti Kapatmaları Üzerine

Milli görüşçü duayen " Hakim" Avukat Mehmet ENER Gündem olan REFAH Partisi ve hakkında Dava açılması hususunda hukukî durumu açıklayan bir makale yayınladı.

Avukat Mehmet ENER'in Gerçekleri ve Realiteyi anlatan o makalesi

HUCURAT SURESİ 6 ayeti kerimesi HABER getirenlerin sıfatı ve araştırılması ile ilgilidir.

Dün akşam üstünden beri Parti kapatılma talepleri ile bir çok soru geldiğinden herkes e cevap vermektense fitne belki biraz ortadan kalkar diye yazıyorum.

Yargıtay baş savcılığı Bir parti kurulur kurulmaz Tüzükteki amblem ve ismin Siyasi partiler kanunu 96. Maddesine göre inceler , İhtiyaç duyarsa ilgili partiden bilgi ister bilgiyi yeterli görürse parti ile ilgili bir işlem yapılmaz.

Üç yıllık parti ile ilgili de bir işlem yapılmamıştır. Siyasi partiler kanunu 100. Maddesinin C bendi ve devamına göre bir siyasi partinin diğer bir siyasi partinin kapatılmasını isteye bilmesi için isteyecek partinin belirli şartlara haiz olması gerekir.

Bu şarta göre kapatılma istedi dedikodusu yayılan partinin buna yetkisi yoktur ve bu yetkisinin olmadığını bilen kişinin de bu kasıtla bir şey söylemediği açıktır karşılıklı hakarete son vermekte fayda vardır.

Bazı yorumcular bir siyasi partinin isim hakkından bahsetmektedir bu parti 12 Eylül de kapatılıp sonradan açılmasına izin verilen Milli Selamet Partisidir. MSP. adı şu anda siyasi partiler arasın da yoktur.

Milli Görüş patentinden bahsedilmektedir.  Marka ve Patent kanununa göre Marka ve Patentler bir mal için kullanılır Siyasi Partiler ve yetkililer Milli Görüşü marka patent sınırları dışında kullandıklarından kullanmalarına yasal engel yoktur.

Bir partinin tahliye edildiği ve diğer partinin şirketten kiraladığı bina özel şirkete ait olduğu tapu kayıtları ike sabittir.

Tahliye edilen parti kendisine ait olduğuna dair bir dava açmışsa da dava daha sonra takip edilmediğinden düşmüş olduğu duyumunu aldım , yalnız şirket aleyhine ilgili parti tarafından tapu iptalini de içerecek başka dava açılıp açılmadığını bilemiyorum belki sayın genel başkanın dava açtık tabiri bu konuda bir dava olabilir fitneye , hakarete gerek yoktur özellikle camilerimizde aynı safta yer alanların bu konuya çok dikkat etmesi gerekir bir hukukçu ve Müslüman olarak bildiğini bildiriyorum

 Av. Mehmet ENER

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER