VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 May 2020 13:49:57

0 Yorum

Kez Okundu.

Parti Başkanlarından Dink Vakfına Destek

Sancar, Davutoğlu ve Babacan’dan Hrant Dink Vakfı’na destek

Ölüm tehditleri içeren mesajlar aldığı ortaya çıkan Uluslararası Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e toplumun birçok kesiminden destek geldi. Rakel Dink’i telefonla arayan Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Davutoğlu destek mesajı verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Ali Babacan ise, Rakel Dink ve vakfı yalnız bırakmayacaklarını ifade ederek "Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehditler, ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin ürünüdür" dedi. HDP’li Mithat Sancar da konuya ilişkin mesajında, "Nefret söylemini yayan, ırkçılığı normalleştiren zihniyetin besleyip cesaretlendirdiği bu kötülük odaklarına karşı Hrant Dink Vakfı’nın yanındayız" ifadelerini kullandı.

 

Davutoğlu ve Babacan’dan Hrant Dink Vakfı’na destek Suikast sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink anısına kurulan Uluslararası Hrant Dink Vakfı, dün yaptığı bir açıklamayla, vakıf yetkileri ve Dink’in eşi Rakel Dink’in ölümle tehdit edildiği elektronik postalar aldıklarını duyurdu. Açıklamada mesajlarla ilgili Şişli Emniyeti ve İstanbul Valiliği’nin yazılı olarak bilgilendirildiği de ifade edildi. Vakfın paylaşımının ardından toplumun birçok kesiminden Dink Vakfı’na destek mesajları geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Rakel Dink ve vakfa geçmiş olsun dileklerini iletti.

RAKEL DİNK’E GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, tehdit haberinin ardından Rakel Dink’i arayarak destek mesajı verdi. HDP Eş Genel Başkanı Sancar da konuya ilişkin bir mesaj yayımlarken, “Nefret söylemini yayan, ırkçılığı normalleştiren zihniyetin besleyip cesaretlendirdiği bu kötülük odaklarına karşı Hrant Dink Vakfı’nın yanındayız” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU EŞİYLE BİRLİKTE ARADI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e gönderilen tehdit mesajları üzerine, Rakel Dink’i aradı. Davutoğlu, Dink’e, maruz kaldıkları tehdit mesajlarını öğrenince çok üzüldüğünü, bu gibi olayların, hukukun üstünlüğü ve işlevsel demokratik yapı ile çözüme kavuşacağını vurguladı. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu da Rakel Dink ile görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Rakel Dink, Davutoğlu ailesine temennileri için teşekkür etti. Bu arada Gelecek Partisi de resmi Twitter hesabından, hem vakfa hem de Rakel Dink’e yönelik tehdit mesajlarını kınadıklarına dair bir bildiri yayınladı.

BİR DESTEK DE BABACAN’DAN

Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e DEVA Partisi Ali Babacan’dan da destek geldi. Babacan, “Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehditler, ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin ürünüdür. Ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı her kesimi savunacak, Rakel Dink’i ve vakıftaki arkadaşlarını yalnız bırakmayacağız” dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER