VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 19 May 2023 21:17:43

0 Yorum

Kez Okundu.

Özdağ Kılıçdaroğlu Görüştü

Özdağ Kılıçdaroğlu Görüştü

H24/ Siyaset 

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na dört soru: HDP, göçmenler… Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmesinde Özdağ, dört başlıkta Kılıçdaroğlu’na sorular sordu.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na dört soru

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında 28 Mayıs seçimlerinin ikinci turu için yapılan görüşme yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Kılıçdaroğlu ile Özdağ’ın gülerek objektiflerin karşısına geçmesi iki heyet arasındaki görüşmenin “olumlu geçtiği” değerlendirmelerine neden oldu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun görüşmeye dair sözlerinin ardından konuşan Özdağ, "Bazı sorularımız vardı, onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevaplar aldık ve aldığımız cevaplar çerçevesinde, yetkili kurullarımızda değerlendirmeler yapacağız" dedi ve kısa bir sürede kararlarını açıklayacaklarını belirtti.

HDP VE SIĞINMACILAR SORUSU

Pause Unmute Remaining Time -0:27 Fullscreen Edinilen bilgiye göre Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na yönelttiği sorular arasında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda “HDP’nin cumhurbaşkanı adayı çıkarmamasının nedeni” yer aldı. Millet İttifakı ile HDP arasında “anlaşma” yapılıp yapılmadığını soran Özdağ’ın bir diğer sorusu ise Suriyeli sığınmacılara ilişkin oldu. Özdağ, Millet İttifakı’nın seçimi kazandığı taktirde sığınmacıların hangi süre içerisinde ve nasıl gönderileceğinin yanıtını istedi.

MİLLET İTTİFAKI’NIN YAPISI

Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasındaki görüşmenin bir diğer başlığı ise Millet İttifakı’nın seçimi kazandığı takdirde nasıl bir yönetim kadrosu oluşturacağına ilişkin oldu. Kılıçdaroğlu bu soruya Millet İttifakı’nın bu güne kadar aldığı kararları ve yol haritalarını anlatarak yanıt verdi.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ SORUSU

Özdağ ayrıca anayasanın ilk dört maddesine ilişkin Millet İttifakı’nın bakış açısına dair de Kılıçdaroğlu’na sorular yöneltti.

สล็อตเว็บตรง

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER