VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 August 2022 01:57:35

0 Yorum

Kez Okundu.

ÖSYM Başkanlığına Ali Bayram ERSOY

ÖSYM Başkanlığına Ali Bayram ERSOY Getirildi 

H24/ Yüksek Öğretim 

ÖSYM'nin yeni başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir? Abone Olgoogle-news Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi.

ÖSYM'nin yeni başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir?

Bayram Ali Ersoy kaç yaşında, hangi eğitimleri aldı? Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 1974 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Ispartalıdır.Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012'de doçent, 2017'de profesör unvanını aldı. Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor. 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020'den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy evli ve 2 çocuk babasıdır. ÖSYM BAŞKANLIĞINA GETİRİLDİ 4 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Halis Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ÖSYM başkanı olarak atandı.

İSMAİLAĞA CEMAATİ AYRINTISI Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un 2020 yılında İsmailağa cemaatine bağlı İlkseç Vakfı’nın etkinliğine konuşmacı olarak katıldığı ortaya çıktı. Ersoy aynı zamanda Milli

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER