VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 25 February 2022 15:31:29

0 Yorum

Kez Okundu.

Ölen Beyni İncelediler

Ölen Beyni İncelediler Hatıralarını Geri Verdiler

H24/ Yaşam

Ölen adamın beyni açıldı, son anlarında düşündükleri herkesi kahrediyor

Ölen adamın beyni açıldı, son anlarında düşündükleri  incelendi

Bilim insanları, 87 yaşında hayatını kaybeden epilepsi hastası adamın ölmeden önce ne düşündüğü öğrenmek için beynini incelemeye aldı.

Adamın ölmeden 15 dakika önceden başlayarak geçmişteki günlerini hatırlaması, duyanların tüylerini ürpertti. Ölüm, insanoğlu tarafından en çok merak edilen olguların başında geliyor.

Kaçınılmaz son olması ve her insanın mutlaka tadacak olması nedeniyle ölümle ilgili konular da sık sık gündem oluyor. Son olarak ölümle ilgili gerçekleştirilen bir araştırma ise duyanların tüylerini ürpertti.

ÖLEN ADAMIN BEYNİNİ AÇTILAR

Bilim insanları, ölen birinin hayatını kaybetmeden kısa bir süre önce ne düşündüğünü öğrenmek adına bir çalışmaya imza attı. Frontiers in Aging Neuroscience'da yayınlanan çalışmada, 87 yaşında hayatını kaybeden epilepsi hastasının beyni incelendi.

GÜZEL GÜNLERİNİ YENİDEN AKLINA GETİRMİŞ

Araştırmacılar, vefat etmeden 15 dakika önce elektroensefalograma (EEG) kaydını başlattıkları adamın, ölümünden sonra da beynini inceledi.

Söz konusu çalışmada adamın ölümüne kısa bir süre kala geçmiş yaşamındaki güzel günlerini hatırladığı ve daha sonra son nefesini verdiği tespit edildi. 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER