VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 January 2020 21:20:17

0 Yorum

Kez Okundu.

o Şeyh Recai El Yurdanidir

O şeyh Recai El Yurdani El Bitlisi’dir

Yazarken güzel adamları da yazmadan geçememekteyiz maslesef! Bir Dava adamı, Bir güzel ailenin Fertlerinden birisini yazma gereği duyduk.

 

Aslen Bitlisin yako" şaltek" Nahiyesinden’dir. Daha evveli Mutki asıllıdır (Hayati Yurdan ağabey’in anlattığına göre) Patnos Doğumlu , üstad Ferman Yurdan'ın oğludur.

Bitlis’te meşhur peynirci nuri " Katıl Nuri’nin "de yeğenidir. İstanbul Fatih ilcesinde iskenderpaşa mahallesinde geçen gençliği ve ailenin muhafazakar bir yapıya sahip olduğu gerçeği ile Türkiye başta olmak üzere Ümmet için cefakar bir ailenin ikinci nomaralı bireyidir. Biz recai Yurdan’ı Beyazıtta Başörtüsü mücadelesi veren , sur’da Yasın Börü için Kurban eti dağıtan, Fatih’te Metin Yüksel için Yürüyen bir muvahhid, cezaevlerinde kardeşlere gözyaşı olduğuna manen ve madden şahidiz. Kardeşi Şehid Selami ile sadece biyolojik kerdeşlikten öteye, Dava kardeşi ve arkadaşıydı.

Selami 1992’de Bosna’ya cihada gitmiş ve Şehadete varmıştı. Yurdan ailesi Beş evladıyla Bir değıl Beşbin başımız feda olsun islama diyen Yako’lu Ferman amcanın ailesiydi. Mayası sağlam, sütü temiz bir evlatları olan aile işte bahsettiğimiz aile.... Bir yanı Bitlis, bir yanı Patnos, bir tarafı Istanbul olan bir hayat ile mücadele ederler, ticaret ile uğraşırlar.

Recai Agabey’ in Mücadelesi çilelidir. Mücadelesinde Evladı, Mücahid Yurdan ile beraber eylemlerde, kudüs günlerinde heryerde, çalısmalar yapmaktaydı. Rahmetli Mücahidin sadece babası değil, arkadaşı dava kardeşiydi. Mucahit Yurdan saadet partisi Fatih Gençlik kolları Başkanıydı. Yirmi iki yaşında Hastalıkla mücadele etti ve Rabbine yürüdü. Rabbimden kendisine rahmet diliyoruz. Kendisini unutmayan saadet Fatih Gençlik kolları ve dava arkadaşlarına da selam olsun. O işte Recai Yurdan’dır Baba tarafından Kürt, Anne tarafından Bitlis Bajérilerindendir. Tarih ve sosyal yönü çok geniş bir yapısıyla, ümmetçi, vahdetten yana, siyaset üstü bir mümin, bir ağabeydir. İstanbul’da gidin ! Mercan’a orda bir Recai El Yurdani el Mercani’yi sorun? Tüm çarşı Şeyh Recai’yi tanır. Şeyh’in birde en sadık arkadaşı var "Yüzüklerin Efendisi" Entepli Ali Hoca aile dostudur. Sırdaşıdır.

2005 te Diyerbekir’e yasin Börü için Kurban eti dağıtmaya gitmiştik. Üç gün süren bir organizasyon da Rahmetli olan Hasan Çınar ağabey ile birlikte bir ümmet kardeşliğini pekiştirmiştik. Ergani’de yaz günü Damda hep beraber yatmıştık. Bir şehid ağabeyi olarak şehid babalarına, yetimlere O hissiyat ile cansuyu olmaya çalışıyordu. Bir yığın gençlere emeği olmuş birisidir ki Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman KURT’un vekil adayı oldugu zaman attiğı twetter’de " o Recai Yurdan’dır. Sabahları biz üniversite gençlerine Çorba veren, Şivan perverden Helepçe ağıtinı dinleten bir abidir dediği kişidır. Ne mutlu bu güzel müslüman ile tanişığız, hemşehriyiz. Iftihar ederek yanında oturulur, ekmeği yenir, suyu içilir peşinden gidilir bir ağabey bir adamdır. Hayatının büyük bir kısmını ümmetin derdine dert eden bir şahsiyet olan Recai Üstadımız aynı zamanda makaleleriyle h24haber sitemiz ve Ekrangazeresinde yayınlanan yazılarıyla da toplumsal olaylara parmak basmaktadır.

Uyuşturucu ve Gençlik için mücadele etmektedir. Merhametli yardımsever bir mümindir. Değişen harama, ranta dünyalıklara itibar eden bir çok insanımız , toplumsal seküler bir erozyana ugrarken, o tek başına salih bir kul, Can’ a yakın bir Babadır. Istanbul’un tarihi yapılarının yapılarını, mimarisini "eski istanbul" hakkındaki engin bilgisine ulaşıldığında maşallah denilecek bir bilgisiyle sizi aydınlatır. Aziz Dostlar! Şeyh El Patnosi tüm ümmet liderlerini, Alim ve İmamlarına aşırı doz saygılıdır, Hürmetkardır. Ümmetin vahdeti için bir mozaik değil aslı olan çimentosu olmaya namzet bir şahsiyettir. Onun Davası var Hak ve Hukuk mihvalinde bir özgürlük sevdası hani ISLÂM olan Cezaevlerinde kardeşleri için seferber olan, cezaevlerindeki yusufların derdine Yakup olan, aileleriyle can olan bir Abi.

Haksızlıkların karşısında durup Ebuzer’ce direniş gösterir. Bu zülümlerin adresi, uluslararası olması gerekmiyor, Ülker Fabrikası’nın işçisi de olabiliyor, Asgari ücret zülmüne bir tepkide olabiliyor. Yanlış konuşan bir öğretmene gidip okulda Berzani ailesini tarihiyle anlatan, Yanlış kim olursa olsun karşı duran bir değerdir. O’nun bir yüreği Hamadır, Bir ciğeri Bosnadir, Kalbi Kudüse ayarlıdır. Helepçe’de, Enfal’de, Zilan’da , Dersimde, susamda, Başbağlar’da ümmetin yetimidir. Palo’da piri Şeyh şaidle kıyamdadır. Afrikanın kızgın çöllerinde Şeyh zazaki için Kızıl lale iken, Mursi ve ihvan için gönlu Rabiadır.

Recai Yurdan hayatta iken, Sahnede üç program da Şehid olarak anons edilen bir candır. Kâh Patnosi’dir, Kâh Bitlisi’dir o güzel adama ailesine selam olsun, Rabbim çok sevdiği şehidler ile birlikte haşretsin kendileriyle beraber bizleri de Allah teala kendisinden razı olsun ömrünü sağlıklı bereketli eylesin.

Selam ve dua ile Allah’a emanet olun!

Talip AKSOY 13.01.2019 ISTANBUL

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER