VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 May 2022 09:14:00

0 Yorum

Kez Okundu.

Nankörlük

Nankörlük üzerine Sözler

H24/ Araştırma 

Nankörlük vefasız hayasız ve aşağılık insanlardır. Varlıklar içerisinde en sıradan olan da insandır. Dünya var olduğundan beri en hasera ve nankör millet Yahudiler olmuştur. Peygamberlerini kesmiş, Zulümden özgürlüğe kavuşmalarına rağmen Hazreti Musa ya ihanet etmişlerdir.

Sözlerine asla itibar edilmez aşağılık  bir ırktırlar

İnsanların nankörlük yapacaklarını baştan kabul ederek iyilik yap, yapacaksan.

İnsanın yaratılışı nankör. En çok da iyilik yaptıklarınızdan koruyun kendinizi. Çünkü en önce onlar unutup arkanızdan vurur sizi! Biliyorum suçluyum, razıyım cezama da, çalmadım, soymadım belki ama tuttum insanların en nankör olanını sevdim. 

İnsanı en çok yoran; hayatın ağırlığı değil, değer verdiğin insanların nankörlüğü ve vurdumduymaz sağırlığıdır. İnsanlara aynı iyiliği düzenli olarak yapınca, onu artık senin görevin zannediyorlar.

Muazzam bir nankörlük çeşidi. Hiçbir kötülüğü unutma! Ama yapılan her iyiliğide mutlaka hatırla.

Bizden her şey olur belki ama nankör asla!

Vefalı insan; birçok zararınızı da görse, bir iyiliğinizi unutmaz. Nankör insan; bir tek zararınızı görse, bütün iyiliklerinizi unutur.

Bunca nankörlükten sonra, bazılarının ederi kalmadı artık gönlümde. Kaça deseler hiçe sayarım. Özdemir Asaf Hep iyi davran, her dediğini alttan al, gönlünü hoş tutmak için her şeyi yap. Bir kere istediğini yapma, tebrikler insanlara yaranamadınız.

Nankörsünüz, düştüğünüzde size el uzatan, her anınızda bir şekilde yanınızda olan insanları hiçe sayacak kadar nankörsünüz.

Bu yürekleri yakan sözlerim yalancılara, bu kalbi acıtan sözlerim hayattan ders almamış nankörlere, aslında bu içten yaralayan sözlerim sana çık git hayatımdan.

Nankör insanları mutlu etmek çok zordur. Yağada yatırsan balada batırsan yaranamazsın. En iyisi bırakacaksın kendi yağlarında kavrulsunlar.

Bazen insan evi gibi hayatına  sağlam bir temizlik yapmalı. İçini tüketen aşkları, sahte dostları, kuyu kazan akrabaları, bencil, nankör insanları sonsuza kadar kapısının ardında bırakmalı.

Kimisi var bin iyilik de yapsan, hiç yapmamış gibi davranacak kadar nankördür. Kimisi var bir iyilik yaparsın, bir ömür karşılığını ödemeye çalışacak kadar vefakardır.

Bir insan huysuzsa idare edin, cahilse yol gösterin, sinirliyse sabredin ama nankörse yol verin gitsin.! Çünkü huysuz bir insan düzelebilir, cahil insan akıllanabilir, sinirli insan sakinleşebilir.

Ama nankör insan asla değişmez! İnsanları tanıyan yalnızlaşır. Allah kimseyi nankör çıkarcı insanlarla sınamasın.

Hz. Ali

 Harcadığın tüm çabalar eğer bir kör içinse, alacağın tek karşılık nankörlüktür! Kimse çok fazla değer versem, karşılığında sadece dargınlık ve nankörlük görüyorum!

Güzel ya da çirkin olmak yaradılıştandır ama nankör olmak kişisel bir seçimdir. İnsanlara kendilerini nankörlüğe mecbur edecek kadar büyük hizmetlerde bulunmayınız.

Balzac

Allah kimseyi; yanlışı savunacak kadar cahil, doğruyu inkar edecek kadar da nankör yapmasın.

Nankörlük zayıf insanların işidir. Kudretli insanlar içinde asla nankör olana rastlamadım.

Goethe

Sadakatsizlik, nankörlerin işidir. Nankörlük ise Allah’ın sevmediği huylardandır. Cervantes Nankörler düne değil, güne bakarlar ve onlar; kimden menfaatleri varsa onun yüreğine doğru akarlar.

Ağaç dalında bilmezmiş yaprağın kıymetini. Düştüğünde anlarmış onu ne kadar çok sevdiğini.

NANKÖR İNSANLARA KAPAK SÖZLER

İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulaştığı her şeyin nankörüdür.

Nankör insanın yası tutulmaz.

Menfaati bitenin, nankörlüğü başlar. En büyük körlük, nankörlüktür.

En tehlikeli insan yapılan iyiliği unutup nankörlük yapandır. Çok nankör tanıdım ama hiçbiri nankör değildi.

Kedi nankör, tilki kurnaz, karga kindar, yılan sinsi, insan hepsi! Böyledir işte. İnsanın nankörlüğü sınır tanımaz.

İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulaştığı her şeyin nankörüdür.

Herkesin işine yaradığın kadar iyisin bu hayatta! Ne olursanız olun ama size gösterilen iyi niyetin nankörü olmayın. Hava biraz soğusun, gölge veren ağacı unutursun!

Karakteri menfaatlerine göre şekillenen zavallı nankör insanlar var. Nankör insanlara karşı tahammül seviyemi yitirdim.

Biz insana yolu gösterdik. İster şükreden olsun, ister nankör! İnsan 76/3 O kadar çok nankörlük gördüm ki, bazen iyilik yapmaya korkuyorum!

İnsanlar, onlar için neler yaptığınızı anlamazlar; ta ki yapmayı bırakana kadar! Yaptığım hiç bir iyiliğin karşılığını beklemiyorum.

Nankörlük etmeyin yeter! Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen ama hiçbir şeyin kıymetini bilmeyen kimsedir. Çok şey beklemeyin hayattan. Hayat kısa, hayaller ağır ve insanlar nankördür.

İşimiz nazardan, yolumuz düşmandan, hayatımız nankörlerden uzak olsun inşallah.

Kediler nankör, tilkiler kurnaz, köpekler sadık. Ya sen? Kodumun karaktersizi!

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER