VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 04 March 2022 23:21:47

0 Yorum

Kez Okundu.

Müzik Yasası Artık Son Bulmalı

Burhan Şeşen: Müzik yasağı artık sona ermeli,

4.5 milyon kişi bu sektörden ekmek yiyor

 Burhan Şeşen: Müzik yasağı artık sona ermeli, 4.5 milyon kişi bu sektörden ekmek yiyor

  Müzik Yorumcuları Meslek Birliği Başkanı Burhan Şeşen, “İktidar müzisyenlerle biraz empati kurabilse bu sorunlar çözülür. Müzik yasağı artık sona ermeli, 4.5 milyon kişi bu sektörden ekmek yiyor” dedi.

Türkiye’de maskelerin atılıp HES kodu uygulamasından vazgeçilmesine rağmen geceyarısı müzik yasağının sürmesi tartışılıyor. Türkiye’de Müzik Yorumcuları Meslek Birliği Başkanı Burhan Şeşen, Radyo Sputnik’te Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuk oldu.

İşte Burhan Şeşen’in açıklamalarından satırbaşları: “İktidar, müzisyenleriyle biraz empati kurabilse zaten bu sorunlar ortaya çıkmayacak ama maalesef, tiyatro, opera, bale gibi yerlerin açılışlarına ancak temsiliyet göreviyle gidiyorlar sanatsever olarak değil. Bu yüzden de ne yazık ki böyle durumlarla karşılaşıyoruz.

4.5 milyondan oluştuğu tahmin edilen müzik sektörü var." Kültür Bakanı’na mesaj Şeşen, ‘Yaşam tarzına müdahale olarak mı yorumluyorsunuz’ sorusuna, “Türkiye’de Müzik Yorumcuları Meslek Birliği başkanlığını sürdürüyorum o yüzden de Kültür Bakanı’na karşı bir yakıştırma yapmayı doğru bulmam. Öngörüm Nisan ayı gibi yasakların kalkması yönünde... Çünkü insanlar buralara canlı müzik ruhsatı alabilmek için çok yüksek miktarda paralar harcıyorlar. Bu mekanlarda emekçiler çalışıyor.

Bu işten evine ekmek götüren vatandaşlar var. Müzik yasağı artık sona ermeli. Sadece Kültür Bakanı ya da Sağlık Bakanını bağlayan bir şey değil aynı zamanda İçişleri Bakanlığı’nın da ruhsat verdiği yerler var o yüzden kendisinin de elini taşın altına koyması gerekiyor.

Bizlerin tek istediği işletme sahiplerinin aldıkları ruhsat saatine kadar müziklerini yapabilmeleri” yanıtını verdi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER