VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 February 2022 21:44:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Müslüman Zülmetmez

 

Müslüman Zulmetmez

H24/ Makale

Müslüman, Allah’ın emirlerine uyarsa kesinlikle Müslüman’a zulüm edemez.

Müslümandan kastım, kurttu kendilerine rehber edinip, peşinde giden ve zamanla insanlıktan kurt karakterine bürünenler değil. Kuran’ı kendine rehber edinenler, Allah’ın emrine uyar.

Dünyadaki bütün mazlumları, mahrumları savunur gibi görünüp mesele Kürtlere gelince yutkunanlar, üzerlerine ölü toprağı serpilenler, burunları yere düşenler bilinçlerini kurtçuklardan temizlemeyen Turancılığı, Türkçülüğü, Tekçiliği, Kızıl Elma’yı, Osmanlı saltanatı sınırlarını din edinenlerdir.

Kürtler, İsa peygamberin doğumundan en az 12 bin yıl önceden beri bu Mezopotamya topraklarında yaşayan, son yüzyıllarda her haktan mahrum bırakılmış, inkar edilmiş, yok sayılmış ve her defasında imha edilmeye maruz kalmış Allah’ın yaratmış olduğu bir ulustur. Peygamberlerin birçoğunun Mezopotamya topraklarında görevlendirilmiş olması çok şey anlatıyor aslında. “Biz her millete bir peygamber gönderdik.” (Nahl-36)

Anlaşılacak kadar açıktır. Bir millet “yoktur” deseniz de Allah var diyor. 12 bin yıl boyunca her kavme kendi kavminin diliyle peygamberler gönderildiği de kesin.. “İstisnasız her peygamberi kendi kavminin diliyle gönderdik ki onlara açık açık anlatsın; bundan sonra Allah dilediğini sapkınlık içerisinde bırakır, dilediğini de doğru yola iletir. O, güçlüdür, hikmet sahibidir.” (İbrahim- 4)

“Gökleri ve yeri yaratması, dillerinizin ve renklerinizin değişik olması, O'nun varlığının ayetlerindendir. Doğrusu bunlarda, bilenler için dersler vardır.” (Rum- 22)

Allah’ın ayetlerini inkar edip, Müslüman olunmaz. Dillerinizi eğip, bükmekle, tevil ve bahanelerle veya Allah’ın katında olmadığı halde uydurduklarınızla, örf dediklerinizle de hakikati değiştiremezsiniz. “Onlardan bir grup, kitapta olmayanı ondan sanasınız diye kitabı okurken dillerini eğip bükerler ve Allah katından olmadığı halde, ‘Bu Allah katındandır’ derler. Onlar bile bile Allah hakkında yalan uydurmaktadırlar.” (Âl-i İmrân-78)

Görmezden gelseniz de, yok saysanız da, görünmez kılmaya çalışsanız da Kürtler; tarihleriyle, kültürleriyle, sosyal yapılanmalarıyla, değerleriyle, insanlığa, ilme, bilgiye ve İslam’a sundukları büyük hizmetleriyle bu toprakların en kadim halkıdır. İnkar etmeniz hakikati değiştirmiyor. “Ey insanlar! Şüphesiz sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık, tanışasınız diye sizi kavim ve kabilelere ayırdık, Allah katında en değerli olanınız O’na itaatsizlikten en fazla sakınanınızdır. Allah her şeyi hakkıyla bilmektedir, her şeyden haberdardır.” (Hucurât-13)

Kürtlerin evleri başlarına yıkıldığı zaman, soykırıma uğradıkları, tarihleri, kültürleri inkar edilip imha edildiği, çocukları diri diri ateşe atıldığı, savaş uçaklarıyla paramparça oldukları, iradeleri yok sayıldığı, dilleri yasaklandığı zaman üç maymunu oynamanız zihninizdeki zehirli kurtçukların eseridir. Bu halinizle ne insan ve ne de Müslüman olabilirsiniz. Eğer Kuran’a inanıyorsanız, Kuran barış diyor, sulh diyor, her kavim Allah’ın ayetlerindendir diyor. Kendinize istediğinizi Kürtler için de istemediğiniz müddetçe insan değilsiniz, rehberi kurt olana insan demek zaten en büyük zulümdür.

Zulüm gören her insanı kimliğine, inancına bakmadan savunuruz. Savunmayı Allah’ın elçisinden öğrendik. Bunu yapan veya yaptığını iddia eden biri eğer mesele Kürt olduğunda yutkunup, burnunu yere eğiyor ve tevillerle, yalanlarla, hilelerle işi geçiştirmeye devam ediyorsa Allah katından olmadığı halde, ‘Bu Allah katındandır’ deyip kurnazlıklara, ajitasyon, illüzyonlarla algı oluşturmaya çalışıyorsa insan değil. Ondan daha fazlasını beklemek de yanlıştır. “Ama”larına lanet olsun.

Allah barışı emrediyorsa, barış yapmak zorundasınız! Allah, dilleri ve ırkları inkar etmeyi yasaklıyorsa “tek millet, tek dil” safsatasından vaz geçmelisiniz. Allah, her insanı eşit yaratmışsa efendilik taslamaktan, kibirle belli bir kesimi inkar edip ‘düşman’, ‘öteki’ ilan etmekten vazgeçmelisiniz. Bunu yaparsanız, Ortadoğu, kanla sulanmaktan kurtulur. Bunu yaparsanız, toplum global güçlerin uşağı devletçiklerden kurtulup, medeni ülkeler gibi devlet olma yoluna giren insana hizmet esaslı devletlere sahip olursunuz. Aksi taktirde, bu devletçikler birbirini kanını döküp, global güçleri suçlamaya devam edecektir.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER