VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 20 November 2021 09:37:36

0 Yorum

Kez Okundu.

Muş Deva Partisii İstifa Etti

DEVA Partisi Muş İl Başkanı ile 45 kişi partiden istifa etti

 DEVA Partisi Muş İl Başkanı Çelik, 45 yöneticiyle birlikte istifa etti. Çelik, “Halktan kopuk, siyaseti rant aracı olarak gören eski vesayetçi siyasi anlayışla değerlerimiz uyuşmaz” dedi.

 Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Muş İl Başkanı Elif Çelik ile il ve ilçe yönetiminde yer alan 45 kişi partiden istifa etti.

Elif Çelik, parti binasında düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı. 10 Temmuz 2020'de Deva Partisi Muş İl Kurucu Başkanı olarak göreve başladığını hatırlatan Çelik, ilçe teşkilatlarının tümünü oluşturduklarını, bir ilçe başkanlığı için yaptıkları görevlendirmenin genel merkez tarafından 3 aydır gerekçesiz bir şekilde onaylanmadığını aktardı.

DEVA Partisi Muş İl Başkanı Elif Çelik 'VESAYETÇİ SİYASET ANLAYIŞININ PARTİNİN TÜM ORGANLARINA SİRAYET ETTİ'

 “Güzel umutlarla girip büyük emek harcadığı partisinden hem kalben hem de fiilen ayrıldığını” söyleyen Çelik, şöyle devam etti: “Sayın Ali Babacan ve yönetimindeki kadroların siyaset anlayışı, Türkiye'nin geleceği ile ilgili ümit veren açıklamaları beni çok umutlandırmıştı.

Ancak çok geçmeden vesayetçi siyaset anlayışının partinin tüm organlarına sirayet ettiğini tecrübe ettim. Daha ilk günden siyasetin ağababaları yereldeki temsilcileriyle birlikte partinin umut vadeden söylemlerine aykırı bir şekilde ilimizi, köy köy, mahalle mahalle parsellemeye başlamışlardır.”

'İL BAŞKANLIĞI İŞLEVİSİZ HALE GETİRİLMEYE ÇALIŞILDI'

 İl başkanlığının ilk gününden itibaren işlevsiz hale getirilmeye çalışıldığını aktaran Çelik, bu durumu hiyerarşik olarak sayısız kere genel merkeze ilettiğini dile getirdi.

10 aydan bu yana genel merkezden bir heyetin kenti ziyaret etmediğini belirten Çelik, “Adeta ilimiz yok sayılmıştır. Halktan kopuk ve siyaseti sadece bir rant aracı olarak gören eski vesayetçi siyasi anlayışla önceliklerimizin, değerlerimizin uyuşması asla beklenemez” dedi.

Muşlulara teşekkür eden Çelik, “Tüm baskı ve müdahalelere rağmen hakkıyla yerine getirdiğim bu görevde ilk günden itibaren desteğini esirgemeyen Muşlu hemşerilerime, benimle birlikte partiden istifa eden 45 kişilik il ve ilçe yönetimine vefa duyguları için minnet duyuyorum” ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER