VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 December 2021 00:31:22

0 Yorum

Kez Okundu.

Munih’te Müslüman Kadına Irkçı Saldırı

Bu nedenle ve yaşadığı şokla polise şikâyetini anca bir gün sonra yapabildiğini belirtti. Kübra Ş. telefonu durakta bulan birinin otobüs şoförüne telefonu verdiğini ve kendisine ulaştırıldığını da ekledi.

Irkçılar, Bebek Arabalı Müslüman Kadını Otobüsün Önüne İtti

H24 | Avrupa / Almanya

 Almanya'nın Münih kentinde ırkçılar, otobüs durağında bebek arabasıyla otobüs bekleyen Müslüman bir kadını otobüsün önüne itekledi. Almanya'nın Münih kentinde ırkçılar ototbüs durağında bebeğiyle bekleyen Müslüman bir kadını otobüsün önüne itekledi.

 Almanya‘nın Münih kentinde otobüs durağında 15 aylık bebeğiyle otobüs bekleyen Müslüman bir kadın otobüsün önüne itildi. Münih’teki belediye otobüs durağında yaşlı ve ırkçı bir kadın otobüs bekleyen Kübra Ş. isimli Müslüman kadının üzerine yürüdü.

Yanında 15 aylık bebeği de bulunan ve bebek arabasıyla bekleyen Müslüman kadın kendisini korumak için saldırgana doğru dönünce yaklaşmakta olan otobüsün önüne itildi. Durakta bekleyen diğer yolcuların yardımı ile otobüsün önüne düşmekten kurtulan Kübra Ş. daha sonra otobüse bindi.

Ancak, saldırgan kadın ve yanındaki kocası da aynı otobüse bindi. Mağdur Müslüman kadın yaptığı açıklamada “Saldırganların da benimle aynı otobüse binmesinden korktum.” dedi. Otobüste korkusuzca homurdanan saldırganlar daha sonra Müslüman kadınla aynı durakta indi.

Saldırganlar otobüsten indikten sonra da Müslüman kadının başörtüsünü çekmeye kalkıştı. Saldırıya uğrayan Kübra Ş., Camia’ya yaptığı açıklamada polise derhal telefon etmek istediğini ancak telefonunu önceki otobüs durağında kendine yapılan saldırı esnasında düşürdüğünü farkettiğini belirtti.

Kübra Ş. saldırganların ise gülerek gittiğini belirtti. Bu nedenle ve yaşadığı şokla polise şikâyetini anca bir gün sonra yapabildiğini belirtti.

Kübra Ş. telefonu durakta bulan birinin otobüs şoförüne telefonu verdiğini ve kendisine ulaştırıldığını da ekledi. Kübra Ş. telefonu yanında olmadığı için saldırı anlarını kayıt altına alamadığını ve saldırganları görüntüleyemediğini polisin kimliği bilinmeyen saldırganlar hakkında soruşturma başlattığını kaydetti.

Kübra Ş. ayrımcılıkla mücadele derneği olan FAIR International derneğinin de bu süreçte kendisine yardımcı olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti.

Islamiq’e de konuşan Münih’te eğitim gören mühendis Kübra Ş. her gün ırkçı saldırıya muhatap olduğunu söyledi ve “Başörtüm yüzünden insanların bana küçümseyici davranmasından, bana tükürmesinden ya da fiziksel saldırıda bulunmalarından artık bıktım.” dedi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER