VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 February 2022 18:04:57

0 Yorum

Kez Okundu.

Migros İşçisinden Ders Gibi Savunma

 Gözaltına alınan Migros işçisinin ilk sözleri yürek parçaladı

 Haklarını istedikleri için işten çıkarılan Migros işçileri, Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın evinin önünde eylem yaptıkları için gözaltına alındı.

Olayın sembolü haline gelen Gülabi Aksu'dan ise gözaltına alındıktan sonra ilk açıklama geldi. Aksu, "Daha önce 4 liraya aldığım süt olmuş 11 TL. Biz kuru ekmek yeriz de ya çocuklar?" sözlerine yer verdi. Dün Tuncay Özilhan'ın evinin önünde eylem yapan Migros işçileri kelepçelenerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan işçilerden biri de Gülabi Aksu adlı işçiydi.

"BİZ KURU EKMEK YERİZ DE YA ÇOCUKLAR?"

Polis otosundaki elleri kelepçeli hali sosyal medyada gündem olan Aksu'nun gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Eylemin simgesi haline gelen Aksu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Saatlik 4 lira zam istedik. 2020'de 403 milyon lira ciro yapan şirket. Daha önce 4 liraya aldığım süt olmuş 11 TL. Biz kuru ekmek yeriz de ya çocuklar?" ifadelerini kullandı. Gözaltına alınan Migros işçisi Gülabi Aksu'nun ilk sözleri: Biz kuru ekmek yeriz de ya çocuklar?"

HER YERDEN ARIYORLAR"

Açıklamasının devamında kendisine destek verenlere teşekkür eden Aksu, "Telefonum hiç durmuyor. Her yerden arıyorlar, sağolsunlar varolsunlar. Bizim tek amacımız çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlayabilmek" dedi.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Öte yandan Migros çalışanlarının günlerdir süren eylemine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da dahil oldu. Konu hakkında soruşturma başlatıldığını belirten Bakan Bilgin, "Migros çalışanı işçilerin şikayetleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak soruşturma başlattık. Hiç bir işçimizin, emekçimizin mağdur edilmesine göz yummayacağız." dedi.

MİGROS İŞÇİLERİ NEDEN GREV YAPTI?

Migros işçileri günlerdir sürdürdükleri eylemi, devam ettirmek istedi. Beykoz'da yaptıkları eyleme polis müdahale ederken, aralarında Gülabi Aksu'nun da bulunduğu 100 işçi gözaltına alındı. Migros çalışanları arasındaki Gülabi Aksu'nun otobüste kelepçeli elleriyle gözyaşlarını sildiği anlara ait fotoğraflar Twitter'da gündem oldu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER