VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 April 2021 10:31:47

0 Yorum

Kez Okundu.

Mhp Kumcuoglu’nun İhracını İstedi

 

 MHP'den ihracı istenen emekli büyükelçi Kumcuoğlu: Devlet Bahçeli 'Montrö kırmızı çizgimizdir' dedi, biz de aynı şeyi 14 ay önce söyledik "Montrö'nün neresini düzeltmeyi düşünüyorsunuz?"

Ertuğrul Kumcuoğlu 

14 ay önce 126 emekli büyükelçinin imzaladığı 'Montrö' bildirisini imzaladığı için MHP'den ihracı istenen emekli büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu, "Bahçeli diyor ki 'Montrö, Lozan denkleminin ayrılmaz parçasıdır.

Dokunulamaz. Bizim kırmızı çizgimizdir' E, biz ne demişiz bundan 14 ay önce? Aynı şeyi söylemişiz. Peki, biz nerde tamamen ters düştük? Demek ki bir yerde ilişkilerimizde bir kopukluk oldu ve ters düşüş oldu" dedi.

 Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesinin ardından başlayan Montrö tartışmaları için 126 diplomat ortak açıklama yayımlamıştı 

126 emekli büyükelçinin bildirisine imza atan Ertuğrul Kumcuoğlu için MHP'den ihraç talebi RS FM'de Ali Çağatay'la Seyir Hali programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ertuğrul Kumcuoğlu, devlet ve siyasette farklı görüşte birçok çevre ile çalıştığını "Ben Demokrat Parti, Adalet Partisi, Doğru Yol Parti içinden gelen bir aileden geliyorum. Her ne kadar uzun süre bürokraside görev yapmış ve kendimi siyaset dışında tutmuş olmama rağmen benim yakın çevremde, doğup büyüdüğüm ve milletvekilliğini yaptığım Aydın'da bu gerçek bilinir.

1980'li yıllarda ANAP (Anavatan Partisi) hükümetlerinde, daha önce askeri yönetimde müsteşar olarak görev yaptım. ANAP'ın üç bakanıyla maliye ve gümrük müsteşarı olarak çalıştım: Kaya Erdem beyefendi, merhum Vural Arıkan ve Ahmet Kurtcebe Alptemoçin.

Bütün dünyada ve Türk demokrasisinde ciddi iktidar değişikliklerinde müsteşarlar genellikle değişir ama ben üç ayrı müsteşar bakan ilişkisi içinde oldum. 1990'lı yıllarda Aydın'dan DSP (Demokratik Sol Parti) milletvekili oldum. Başlangıçta yadırgandı ama sonra üç milletvekili ile meclise geldik" ifadesini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER