VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 28 September 2021 19:03:01

0 Yorum

Kez Okundu.

Melih Gökçek’ten Erdoğan’a Tehdit

Melih Gökçek Erdoğan'ı tehdit etti

 Melih Gökçek Erdoğan'ı tehdit etti Melih Gökçek'in "Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim" şeklindeki açıklamasını değerlendiren Oda TV yazarı Mert Taşçılar dikat çeken bir yazı kaleme aldı.

 Oda TV'deki yayımlanan yazısında Melih Gökçek hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek'in "Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim" şeklindeki açıklamasını değerlendiren Taşçılar, "Aslında bu sözlerin altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a üstü kapalı bir tehdit ve gözdağı var.

Bilinçli olarak söylenen bu sözlerle Gökçek Külliye’ye 'Ben gidersem Erdoğan da gider' mesajını iletti." dedi. Taşçılar'ın yazısı şöyle: Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, başkanlığı döneminde FETÖ’ye imar konusunda rant sağladığı yönündeki sayısız iddiaların ardından başlatılan soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi. Ankara’daki gazeteciler bu durumun bir kırılma olduğunu farkında. Fakat süreç kaplumbağa hızıyla ilerliyor.

Öte yandan Gökçek’in ifade vermesinin ardından yaptığı açıklamalarının satır araları kimsenin dikkatini çekmedi. Yaklaşık 2 saat savcıya ifade veren Gökçek, çıkışta yaptığı açıklamada hakkında çok sayıda şikayet olduğunu söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden farklı kişilerin suç duyurusunda bulunduğunu belirten Gökçek, çıkışta gazetecilere şunları aktardı: “Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim.

Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben. Ellerinde imkan olsa beni bir kaşık suda boğarlar. Bütün mesele 17/25 Aralık öncesine götürebilir miyiz götüremez miyiz?

Bunun gayreti, yaptıkları iş bu. Suç uydurmuşlar, yalan iftira ama hepsine cevap verdim.” Devam etti: “İşin özetini söylüyorum, 'Acaba Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunur da 17/25 Aralık öncesine Sayın Tayyip Erdoğan'a işi sarkıtabilir miyiz' olayın altına yatan asıl amaç bu.” “BEN GİDERSEM ERDOĞAN DA GİDER” MESAJI

Odatv’nin Gökçek’in yakın çevresinden edindiği bilgilere göre aslında bu sözlerin altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a üstü kapalı bir tehdit ve gözdağı var.

Bilinçli olarak söylenen bu sözlerle Gökçek Külliye’ye “Ben gidersem Erdoğan da gider” mesajını iletti. FETÖ’ye yardımları sırasında birçok faaliyetinden Cumhurbaşkanının da haberinin olduğunu aktaran Gökçek, sorumlu mülki amiri olarak Erdoğan’ı gördüğünün mesajını açıkça aktardı.

Öyle ki Adliye kaynaklarından edinilen bilgiye göre Salih Bezci’nin, Gökçek hakkında verdiği FETÖ ifadesinde Gökçek’in, “Devlet büyükleri bu şekilde talimat verdi” cümlesini sık sık öne sürmesinin nedeni de buydu.

Gökçek’in sözlerinin ardından Külliye kaynakları ise yorum yapmaktan kaçınarak Cumhurbaşkanının ABD’den dönmesinin ardından Ankara’ya geçmesinin beklendiği belirtildi. Erdoğan ABD dönüşü hafta sonunu İstanbul’da torunlarıyla birlikte geçirmişti. Şimdi Ankara’da Gökçek’in bu “tehdidinin” ardından hangi adımın atılacağı merakla bekleniyor.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER