VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 September 2021 20:35:49

0 Yorum

Kez Okundu.

MAZLUMDER Konya katliamı Raporunu Hazırladı

KONYA’DA YEDİ KİŞİNİN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYI İNCELEME VE ARAŞTIRMA RAPORU

H24/ Sivil Toplum Kuruluşu Raporu

2021 yılının 30 Temmuz günü Konya'nın Meram ilçesinde yedi kişilik bir ailenin katledilmesi ve ardından evlerinin ateşe verilmesi hepimizi sarstı. Bir aile neredeyse bütün fertleriyle katledilmişti.

MAZLUMDER olarak bugüne kadar ki duruşumuzun ve misyonumuzun gerektirdiği şekilde olaya bütüncül bir bakışla eğilerek gerçeği gün yüzüne çıkarmaya çalıştık.

Rapor hazırlanırken olayın bütün muhataplarıyla iletişim kurulmuş, taraf avukatları, Baro Başkanlığı, Başsavcılık ve Valilik gibi resmi kurumlar yanında sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerle görüşülmüş, yapılan açıklamalar dikkate alınmış, adli evrak ve aileler arasındaki geçmişte yaşanan olaylar incelenmiş, uzman görüşlerine başvurulmuş ve basına yansıyan bilgi ve belgeler dikkate alınmıştır.

Amaç bir yargılama yapmak olmadığından gerek mağdurlar gerekse şüpheli(ler) yönünden Adil Yargılanma hakkını ihlal etmeyecek şekilde soruşturmanın gizliliği ilkesine dikkat edilmiş, bu hassasiyetler çerçevesinde olay bütün detaylarıyla olduğu gibi resmedilmiştir. Olayın doğru bir şekilde aydınlatılmasına ve benzer katliamların yaşanmamasına katkı yapması umuduyla “Konya’da Yedi Kişinin Öldürülmesi Olayı İnceleme Ve Araştırma Raporu”nu ilginize sunuyoruz.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER