VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 04 November 2022 18:14:10

0 Yorum

Kez Okundu.

Mardin’de Gazetecilik

MARDİN’DE GAZETECİLİK

Dün yayın hayatına başladığım Murat Çuhadar Medya Grubuna ait Youtube TV Kanalımın ilk tanıtım fragmanından sonra Mardin’den bir çok hemşerim arayıp hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Ancak şunu hemen baştan ifade edeyim ki kanalım Mardin’e has bir kanal değildir. İnternet medyasında ulusal yayın yapacak bir kanaldır. Mardin’de gazetecilik yapmayı düşünmüyorum çünkü Mardin Life ve Kadir Üründü varken benim ya da başkasının orada gazetecilik yapması gereksiz olur. Kadir Üründü ve ekibi yeterli ve muhteşem bir yayıncılıkla zaten gereğini yapıyorlar. Bize düşen bir şey varsa sadece onlara destek olmaktır.

Ben Gazetecilik Mesleğine başlarken, hocalarım ve elimden tutanlar Masum Türker, Adnan Avuka ve Cemil Aydoğan’dır. Bunların dışında hiç kimsenin üzerimde hekkı ve emeği yoktur. Yıldız Tv yöneticiliğim ve Kendi gazetelerim ile yayın yaparken tarzım her zaman farklıydı. Kalem satan bir gazeteci olmadığım için, kalemim son derece sert ve dobraydı. Şimdi de öyle. Haklıya haklı, haksıza haksız demekten asla çekinmedim ve çekinmem. Mardin’de büyüklerimiz olan Adnan Avuka, Cemil Aydoğan gibi isimler dışında, yakın tarihin duayen gazetecisi ve yegane markası Kadir Üründü kardeşimdir. Gerisi fotoğrafçıdır.

Mardin’de Gazeteciliğe saygı gösteren kitle hiçbir zaman olmamış ve Medya’yı destekleme gibi bir kültürde maalesef pek gelişmemiştir. İşi olan işi bitene kadar kafanızı okşar hepsi bu. Dolayısıyla Mardin’de Gazetecilik yapmak her babayiğidin harcı değildir. İşte bu yüzden yıllardır büyük başarılara imza atan Mardin Life bu konuda Mardin’in yüz akı ve basın onurudur.

Ancak kurduğum Youtube kanalının içerisinde her zaman Mardin olacaktır ve üstelik sıradan haberler ile değil, haberciliğin gerektirdiği pozisyonda olacaktır. Kendilerine bulaşmamı istemeyen zatların hepsi bu kanaldan rahatsızlık duymaya başladılar ama küçük bir dipnot belirtmeden de yazımı noktalamak istemiyorum.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Mardin kültüründe adap ve vefa esastır. Dediğim gibi çalışma hayatımın tamamında kimseye minnetim ve eyvallahım olmamıştır. Kimse bana destek türleri falan da vermemiştir. Ama ben herkese kitabımda yer vermiş, organizasyonlarımda onurlandırmış ve daha aklınıza gelmeyecek kadar çok desteklerde bulunmuş biriyim.

Yapılan iyilik söylenmez elbet, ben onları kendi şerefleriyle bırakıyorum ama kendilerine onca saygı dolu hizmetler ve kardeşlikler etmeme rağmen, kurduğum kanal ile ilgili bir hayırlı olsun mesajı yazmayı bile esirgeyen, aramayan, sormayan, desteklemeyen herkese ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ve sıkı sıkı tembih ediyorum ki bu saatten sonra sakın aramayın hayırlı olsun diye, canınızı ve gönlünüzü fena kırarım.

Bu yüzden işleri ve menfaatleri oldukça hatır soran bir kitlenin olduğu yerde gazetecilik ya da herhangi bir iş yapmak gerçekten zordur. İnsanın, insan olmaktan utanası geliyor. İşlerine gelmediğimi biliyorum ve daha işlerine gelmeyen bir ton haberle geleceğimi de bilmelerini diliyorum.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER