VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 15 April 2022 01:59:15

0 Yorum

Kez Okundu.

Lokman Çağırıcı İstifa Etti

Bağcılar'da Başkanına Kasetli Şantaj

H24/ Yerel yönetimlerde Santaj

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın istifasında cinsel içerikli görüntülerle şantaj iddiası

 Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamayla 15 yıldır yürüttüğü görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştı. Ancak Çağırıcı'nın istifasının perde arkasında, cinsel içerikli görüntüleriyle tehdit edilmesine ilişkin bir soruşturmanın yattığı iddia edildi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’nın, bir kadınla cinsel birliktelik yaşadığı görüntüler kayda alındı. Söz konusu kayıtlar, otelcilik yapan Ahmet M.’nin eline geçti. Ahmet M. elindeki görüntüleri kullanarak Çağırıcı’dan para talebinde bulundu. Yüklü miktarda olduğu belirtilen para talebi sonrası Çağırıcı, savcılığa şikâyet etme kararı aldı.

Çağırıcı, Zeynep K. isimli kadın ve Ahmet M. hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık ivedi bir biçimde soruşturma başlattı. Gasp Büro Amirliği ekipleri söz konusu kişileri, sulh ceza hakimliği kararı ile göz altına alındı.

GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ 'İSTİFA' KARARI ALDI

Günler süren sorgu ve soruşturma süreci sonrası iki kişi de geçen pazar günü tutuklandı. Ahmet M., Metris Cezaevi’ne konulurken Zeynep K., Bakırköy Kadın Tutukevi’ne konuldu. İddiaya göre, olayın savcılığa intikali sonrası, AKP Genel Merkezi durumdan haberdar oldu.

Genel Merkez yöneticileri, Çağırıcı ile yürüttükleri istişare sonrası ‘istifa’ kararı aldı. 15 yıl boyunca Bağcılar’da Belediye Başkanı olarak görev yapan Çağırıcı, yaşadığı kalp rahatsızlığını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurdu. Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi Başkanlığı görevi öncesi uzun yıllar İBB’de görev almıştı.

MEMURA HAKARET GÖRÜNTÜLERİ ÇIKMIŞTI

 Görevinden istifa ettiğini açıklayan AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın kendisi ile fotoğraf çektirmek istemeyen devlet memuru M.K.'ya hakaretleri, tehditleri ocak ayında KRT ortaya çıkarmıştı.

Çağırıcı, 28 Ocak 2021'de İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'ne yaptığı ziyaret sonrasında çalışanlarla fotoğraf çektirmek istemesi sonrası devlet memuru M.K., duruma karşı çıkmış ve M.K. hakkında önce inceleme başlatılmış ve daha sonra açığa alınmıştı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 15 yıldır yürüttüğü görevinden istifa etti. Dün Twitter hesabından bir açıklama yapan Çağırıcı, "Daha önce mevcut olan kalp sorunlarımın tekrarlaması sonucu, beni çok sevdiğim Bağcılar halkına hizmetten alıkoyacağı gerekçesiyle karşı karşıya kaldım. Kıymetli hekimlerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, görevi bırakmam gerektiği kanaatine vardım.

Dolayısıyla 13 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Bağcılar Belediye Başkanlığı görevimden istifa etme kararı aldım" dedi.

"RABBİM SAĞLIK VERDİKÇE LİDERİMİN YANINDA OLACAĞIM"

Açıklamasında, "Hayatımın en verimli yıllarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la yol arkadaşı olarak millete hizmet yolunda geçirmemizi nasip eden rabbime şükrediyorum" diyen Çağırıcı, "Rabbim sağlık verdiği sürece, liderimin ve partimin yanında olacağımın bilinmesini ister, tüm gönül dostlarımdan dua beklerim" ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER