VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 31 March 2022 13:58:30

0 Yorum

Kez Okundu.

Kurt Diyarbakır Valisine Destek Verdi

Kurt Diyarbakır Valisine Destek Verdi.

H24) Gündem

 Ak Parti’li Abdurrahman Kurt, MHP’nin hedef aldığı Diyarbakır Valisi’ne sahip çıktı: Kürdistan ifadesi tarihi bir isimlendirmedir, bu ifadeyi görünce kırmızı görmüş boğaya dönmeyin 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek’in Kürt meselesindeki tavrı nedeniyle hedef aldığı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na Ak Parti MKYK Üyesi ve Diyarbakır eski Milletvekili Abdurrahman Kurt sahip çıktı.

Ak Parti’li Abdurrahman Kurt, MHP’nin hedef aldığı Diyarbakır Valisi’ne sahip çıktı: Kürdistan ifadesi tarihi bir isimlendirmedir, bu ifadeyi görünce kırmızı görmüş boğaya dönmeyinmask Büyütmek için resme tıklayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek’in Kürt meselesindeki tavrı nedeniyle hedef aldığı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na Ak Parti MKYK Üyesi ve Diyarbakır eski Milletvekili Abdurrahman Kurt sahip çıktı.

Erbil Valisi’nin Diyarbakır Valisi’ni ziyareti sırasında Kürdistan ismi taşıyan bir albümü hediye etmesi MHP’nin tepkisini çekti. Kürdistan, Irak’ın kuzeyinde Kürtlerin yaşadığı bölgeye verilen isim. Konuyla ilgili İsmail Saymaz’a konuşan Ak Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt,

‘Valimiz adam gibi adam. Bir sürü milliyetçi aykırı tepkiye maruz kaldı. Her türlü arkasındayız’ dedi. Münir Karaloğlu’na tepki gösteren bir kısım Ak Parti’lilere de seslenen Kurt, ‘Bir kısmı da bizim kimliğimize bürünerek, AK Partiliymiş gibi davranarak yapanlar.

Milliyetçilik duyguları bizim sınırlarımızı çok aşmış tipler var’ ifadelerini kullandı. Kürdistan ifadesinin tarihi bir isimlendirme olduğunu vurgulayan Kurt, ‘Biz diyoruz ki; tarihteki bir adı var bunun. Gelen adam zaten Kürdistan bölgesinin sorumlusu, resmi kimliği var. Kültürel kitap var, onu hediye ediyor.

Kürdistan lafını görünce, sanki tarihte hiç var olmamış gibi, kırmızı görmüş boğaya dönüyorsan, senin insanlığında, bilime yaklaşımında, demokratlığında problemin var, kusura bakma.’ diye konuştu.

Son olarak MHP ile ittifaka ilişkin de değerlendirme yapan Abdurrahman Kurt, ‘MHP ile biz ittifak yaptık, iltihak etmedik. İttifak, herkesin kendi kimliğiyle seçim sürecinde ortaklaşmasıdır. Kimlikte ortaklaşma değildir, karıştırmamak lazım.

MHP bizi eleştirme hakkına sahiptir ama biz AK Partiyiz. Biz öyle düşünüyoruz. Onların da eleştiri hakkına saygı duyuyoruz’ dedi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER