VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 July 2024 04:42:25

0 Yorum

Kez Okundu.

Kukla İnsanlar

KUKLA İNSANLAR

H24/ Makale Mehmet Ali BİÇER 

Mecazi anlamda başkasının isteklerine göre davranan, kendi aklını kullanmayıp kiraya veren, başkasının sözü ile hareket eden ahmaklara kukla denir. Kuklacılar, zaman içerisinde kuklalarına aferin çeker, gaz verir, ödüllendirir ve kullanılmaya hazır tutarlar. Kuklalar, sahibine sadakatlâ itaat ederler, aldığı talimatları harfiyen uygular, efendisini hiç sorgulamaz, eleştirmez, itiraz etmez hatta gönlünde yücelterek putlaştırır, karşılık vermeyen ve direnmeyen bir işbirlikçi haline dönüşür. Peçete ve limon gibi kullanılır, çöpe atılırlar. İslâm’da diğergâm ahlâkı nedir? bilmeyen, egoist kuklalar kendilerini hep şanslı, huzurlu ve mutlu hissederler. Öyle ki, Dünya yansa hasırı yanmaz ve umurunda olmaz.

KUKLALARIN ÖZELLİĞİ

Kuklalar; Satranç tahtasındaki piyon, kor ateşi tutan maşa, kolayca yönlendirilen yumuşak lokma, güdülen emanetçi, şahsiyetsiz karakterli, girdiği toplumun şekline girebilen, toplumda enayilikle yaftalanan, kolayca aldatılabilen, aşırı ölçüde aptal bir yapıya sahiptir. Toplumda açığa çıkan veya miadı dolan kuklalar değiştirilir ama kuklacılar hiç değişmez. Kuklacılar, küresel derin güçlerdir. Yaşadığımız Dünya’nın en büyük kuklacısı ise Siyonizm’dir. Bütün kuklacılar, birbiriyle kenetlenmiş, örgütlü, disiplinli hareketlerden çekinirler, endişe duyarlar ve teşkilatı zayıflatmak için “Truva Atı” kullanırlar.

KUKLACILARIN ÖZELLİĞİ

Karun’ların fonladığı şık giyimli üst akıl kuklacılar, sürekli senaryo yazar, proje üretir ve terör örgütleri kurarlar. Milli ve manevi değerler istismar edilir. Sübliminal mesajlar, duygusal ve düşünsel algılar ile yapay zekâ fonksiyonu kullanılır, böylece toplum sorunsuz yönetilir. İnsanlar ahmaklaştırılır, mankurtlaştırılır, beyinsizleştirilir, kuklalaştırılır ve “Köle Toplumuna” dönüştürülür. Kuklacılar, sömürülerini sürdürebilmek için az gelişmiş ülkelerde demokrasi nidalarıyla, kurtarıcı edasıyla “Kukla Yönetimler” oluştururlar. Her zaman kuklacılar kazanır, geniş halk kitlesi ise kaybeder.

KUTLU MESAJ

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Evrensel, çağlar üstü ve “Sınıfsız Adil Düzeni” isteyen, İnsana değil Allah’a kul olmayı öneren, Cennet karşılığında iki Dünya Saadeti veren “Vahiy Sistemi” bakın ne diyor? Kur’an’ı Kerim, Tevbe Suresi; 111.Ayet’i Kerime: “Allah, kendi yolunda çarpışırken öldüren ve öldürülen müminlerin canlarını ve mallarını, karşılığında Cennet vermek üzere satın almıştır. Bu, Allah’ın Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da yer almış gerçek bir vaadidir. Kim Allah’tan daha fazla sözüne bağlı olabilir! O halde yaptığınız bu alışverişten ötürü sevinin. İşte büyük bahtiyarlık da budur.”

ŞUURLU, ÖNCÜ LİDER

Seyir sanatı kuklayı oynatan ustaya Kuklabaz denir. Sahnenin gerisinde yer alan kuklabazı seyirciler göremezler. Siyasi kuklacılar ise kuklaları “Ayak Takımı” benzetmesi ile suçlarlar ve 250 gram Beyin, 90 kilogramı vücudu idare ediyor diyerek kendilerini haklı gösterirler. Kabe’nin duvarındaki Hacer’ül Esved köşe taşı olma yolunda gayret göstermeli, dolgu taşı olmamalıdır. Devrimci Mücahid Malcolm X (El-Hac Malik El-Şahbaz): “İster mermi kullansın ister oy pusulası. İnsan iyi nişan almalı. Kuklayı değil kuklacıyı vurmalıdır.” demekle öncü liderliğin formülünü söylemiştir.

KUKLACI İLE SAVAŞ

Toplumsal olayları yorumlarken perde gerisindeki “Kuklacıları” araştırmalı ve nasıl mücadele edileceğinin yolları yöneticiler tarafından plânlanmalı ve toplum bu konuda aydınlatılmalıdır. Siyonizmin kuklacıları enine boyuna tanıtılmalı, halk cihad şuuruyla canlı tutulmalıdır. Terör Örgütlerinin, Ajan Provokatörlerin arkasında kuklacıların olduğu somut verilerle halk bilinçlendirilmelidir. Aidiyet, mürid, sadakat ve itaat ilmihalini bilmezsen, kuklacı ile hiçbir zaman savaşamazsın. “Allah’a isyan edilen yerde Kul’a itaat yoktur. “Geniş Bilgi İçin; H24hbr.com’da “Beşinci Kuvvet” Makalemizi lütfen okuyunuz.

BEYNİ ÇALIŞTIRAN ELMA

Halk arasında şöyle bir fıkra dolaşır. Kendini akıllı ve kurnaz tanımlayan bir satıcı, Pazar yerinde tanesi yirmi liradan “Aklı Güçlendiren Elma” levhasıyla elma satmaktadır. Ahmak alıcı bir tane elma alır ve yer. Aklında herhangi bir gelişme hissedemeyince ikinci elmayı da alır ve yer ama satıcıya da itiraz eder. Üçüncü elmayı da yiyip bitiren müşteri aklının güçlenmediğini anlayınca, satıcıya hiddetle çıkışır. Satıcı da “Bak kardeşim, şimdi akıllandın. Demek ki senin beynin biraz geç çalışıyor.” demiş. Akılını kullanan, olacakları görür ve önlem alır, feraset sahibi ise “Allah’ın nuruyla bakar” geleceği tahmin eder.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER