VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 April 2021 15:06:28

0 Yorum

Kez Okundu.

Kudüs Davamız Saman Alevi

Kudüs Davamız Saman Alevi

 Kudüs Davamız Saman Alevi Sevgili dostlar sizlere Kudüs’ün tarihini, geçmişini yazmayacağım. Hepimiz Kudüs’ün tarihi durumu hakkında az çok birşeyler biliyoruz.

Ve bu bildiklerimizin hesabının sorulacağı günlere doğru gidiyoruz. Dünya hayatı fani ve her geçen gün ölüme biraz daha yaklaşıyoruz. İşte o hesap gününden korkarak silkelenmemiz gerekiyor.

Filisitin topraklarında 3. İntifa’da dönemini yaşanıyor şimdi. O garip, yetim, mazlum Filistin halkı, Kudüs davasının bedelini ödemeye devam ediyor.

Canlarıyla mallarıyla, kendi izzet ve şerefleri ile birlikte Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı korumak için mücadele ediyorlar. Onlar Kudüs ve Filistin davasına sadakatlarını kanıtlıyorlar her defasında. Ya bizler?

Kudüs’ü korumakla görevli bizler ne yapıyoruz?

İki cihan serveri Peygamberimizin (as) miraç yurdu, Kuran tarafından cevresi mübarek kılınan yer olan o mübarek Kudüs-ü şerifi Filistinliler vakarlı bir şekilde 7’den 70’e korumaya çalışırken, bizler Kudüs davası için niye yeni çözümler üretemiyoruz.

1 milyar 700 milyon Müslüman nufüsa sahip İslam alemi ve İslam dinine mensup olmasa da, erdemli duruşu tercih etmiş insanlar da Filistin davasında Filistinlilerin yaynındalar. Ama bu birlikteliği bir güce dönüştüremiyoruz, dönüştüremediğimiz içinde çözüm üretemiyoruz.

Bugün Filistin’de 3. İntifada ile başlayan yeni bir döneme girdik. Siyonist İsrail, sabırlı ve iki ileri bir geri yaparak yavaş yavaş hedefine doğru gitmektedir. İşgalci İsrail hedefinden, sözünden hiç dönmedi... Biz Müslümanlar ve erdemli insanlar canımızla, kanımızla, benliğimize ve beynimize kazıyarak Kudus-ü şerifin elden gitmemesi için çabalamalıyız.

Unutmamalıyız ki Kudüs’ten sonra Kabe’de hedef noktasına gelecek. Ve o günler geldiğinde bizler yine “elimizden ne gelir” mi diyeceğiz? Allah’ın izniyle onların bir hesabı varsa, izzetli ve şerefli ümmetin direniş erlerinin de bir hesabı vardır. Tarihte hep böyle olmuştur.

Bizler direnişimizle bütün enerjimizi bir araya toplayıp ihtilaflardan, mezhepçilikten, enaniyet’den arınarak, siyonist ve onun hamisi büyük şeytan Amerika’ya ve onun Ortadoğu’da ki işbirlikçisi Suudi rejimine dur demeliyiz.

2006 Hizbullah, İsrail savaşında, 2008 İsrail Gazze Furkan savaşında bu alçak habis rezil Amerika uşağı Suudi Rejimi istiyordu ki, Hizbullah ve Hamas yenilsin. Ama Rabbim her iki savaştada Siyonistlere yenilginin acısını tarttırdı.

Unutmadık! 2008 yılında Gazze’ de hastahaneler dahil olmak üzere her yere, bomba yağarken, Gazze’ye bakan tepelere çıkan İsrail halkı, sevinç çığlıkları atıyordu. Unutmadık! Elhamdülillah gerçekten davasına inanmış Lübnan ve Gazze Müslümanlarının direnişine karşı habis İsrail rejimi yenilgilerini tatmıştı. Unutmadık!

Bizler Selahaddin Eyyubi’nin gamının ve kederinin onu mübarek bir fetih’e götürdüğünü unutmadık! Bu da gösteriyor ki bizler hakikaten bir olursak, niceliği değil niteliği öncelersek zafer inanaların olacaktır.

Türkiye’nin her tarafında 2 hafta meydanlarda yoğun bir şekilde gösteriler oldu, ne acıdır ki o gösteriler bile bazı dernek’lerin, cemaatl’erin kendilerine pay biçtiği toplantılara dönüştü. Gruplar “şu kadar bizden gelen vardı” diyerek bozuk niyetleriyle bereketi kaçırdılar.

Dünya’nın her yerinde milyonlarca insanlar sokaklara döküldü. Bizim için aslolan, 5000 değil 500 değil 50 değil gerekirse nitelikli 5 kişiyle yola çıkmaktır. Samimi, sadece davası için İslam’ın bekası, ümmetin kurtuluşu ve özgür Kudüs’ü hedefleyecek, kişisel hesapları, cemaatsel hesapları, bir kenara bırakabilecek, nefsine dur diyebilecek insanlar arıyoruz. Başımızı gömdüğümüz kum’dan çıkararak, yeniden “Bismillah” demeliyiz.

Nuri Pakdil “Anneler ve Kudüsler” şiirinde şöyle diyordu:

Tûr Dağını yaşa Ki bilesin nerde Kudüs Ben Kudüs’ü kol saatı gibi taşıyorum

 Ayarlanmadan Kudüs’e Boşuna vakit geçirirsin

Buz tutar Gözün görmez olur Gel Anne ol Çünkü anne Bir çocuktan bir Kudüs yapar

Adam baba olunca İçinde bir Kudüs canlanır

Yürü kardeşim Ayaklarına bir Kudüs gücü gelsin

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

Recai  YURDAN Recai YURDAN yurdanrecaigmail.com Tüm Yazıları

BENZER HABERLER