VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 May 2021 18:26:40

0 Yorum

Kez Okundu.

Kritik Ateşkes Açıklaması

'Ateşkes olmasaydı İsrail, Türkiye ve Pakistan'la savaşacaktı''

 Prof. Dr. Abdullah Fahad Al-Nafisi: Netanyahu, Türkiye ve Pakistan’ın savaşa gireceğini öğrendiği için ateşkesi kabul etti.

''Ateşkes olmasaydı İsrail, Türkiye ve Pakistan'la savaşacaktı''mask Türkiye ve Pakistan’ın, Filistin’e hava kuvvetleri ile destek vermek amacıyla Ürdün ve Irak'ı hava üslerini kullanmaya çağırdığı, Biden’in bunu işgalci İsraillilere söylemesi üzerine Netanyahu’nun ateşkesi kabul ettiği iddia edildi. İngiliz Cambridge Üniversitesi siyaset bilimi profesörü Dr. Abdullah Fahad Al-Nafisi, Türkiye ve Pakistan’ın “Filistin’deki direnişe destek verme” girişimi nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ateşkesi aceleyle kabul ettiğini iler sürdü.

Dr. Abdullah Fahad Al-Nafisi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yaptığı paylaşımda, “Netanyahu'nun ateşkesi aceleyle kabul etmesiyle ilgili yeni haberler sızmaya başladı” dedi. Al-Nafisi, “Türkiye ve Pakistan, Ürdün ve Irak'ı Filistin direnişine desteklemek amacıyla savaşa hava kuvvetleri ile katılmak için hava üslerini kullanmaya çağırdı.

( ABD Başkanı) Biden bunu İsraillilere söyledi ve acilen saldırılarını durdurmayı kabul ettiler” ifadelerini kullandı. بدأت تتسّرب أخبار جديدة حول وقف إطلاق النار وقبول نتنياهو ( على عجل ) بقبول وقف إطلاق النار . تركيا وباكستان طلبا من الأردن والعراق إستخدام قواعد جوية للدخول عبر سلاح ألجو في القتال مناصرة للمقاومة الفلسطينية . بايدن أخبر الإسرائيليين بذلك فقبلوا على عجل أن يتوقفوا. — د. عبدالله النفيسي (@DrAlnefisi) May 23, 2021 Siyonist İsrail'in, Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ramazan ayında ibadet edenlere sert müdahalede bulunması üzerine bölgede gerginlik tırmanmıştı.

Filistinli silahlı gruplar, İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

Ardından 10 Mayıs günü İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı. Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti. Karşılıklı saldırılar en az 253 kişinin şehit olmasına yol açmıştı.Ardından 21 Mayıs günü Mısır’ın arabuluculuğunda İsrail ile Filistinli gruplar arasında ateşkese varıldığı açıklanmıştı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER