VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 August 2021 00:39:18

0 Yorum

Kez Okundu.

Koçgirili Devşirme Didem’e Kürtçe Gönderme

Hakan Ural Didem Arslan Yılmaz'ın Kürtçe Çıkışına Canlı Yayında Tepki Gösterdi

 Didem Arslan’ın Kürtçe konuşan konuğunu yayından almış ve büyük tepkilerle karşılaşmıştı. Hakan Ural da canlı yaptığı hareketle Didem Arslan’a tepki gösterdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'da Hakkari'de seslenmiş ve bunlar cahildir, bunları kale almayın diyerek tepki göstermişti

Ciwan Haco'dan Didem Arslan Yılmaz'a tepki 

Ciwan Haco, Didem Arslan Yılmaz'ın Kürtçe konuştuğu için bir kadını yayından almasına tepki gösterdi.

Haco, "21. yüzyılda yaşıyoruz ancak dilimiz Kürtçe hala terörize ediliyor" dedi.

Didem Arslan Yılmaz dün Show TV'de yayınlanan “Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme” programına Urfa’dan telefonla bağlanan Türkan Taşçı’yı Kürtçe konuşmaya başladığı an yayından almıştı.

 

 

Muammer Bilgiç Twitter hesabından tepki gösterdi

rojbaş #didemarslan şimdilik, "ez kurdî hindik zanim."  ama inanın öğrenmeye çalışıyorum.

 

Hafta içi her gün Show Tv’de Didem Arslan’la Vazgeçme programı yayınlanıyor. Bu programda Didem Arslan geçtiğimiz günlerde programa bağlanarak Kürtçe konuşan bir konuğunu yayından aldı. Bu yayından sonra Didem Arslan’a izleyicilerden tepki yağdı. Arslan’a bir tepki de sunucu Hakan Ural’dan geldi.

KÜRTÇE ŞARKI DİNLETTİ

Hakan Ural ise hafta içi her gün Kanal D ekranlarında Nur Tuğba Namlı ile birlikte program yapıyor. Hakan Ural bu programdaki hareketiyle Didem Arslan’a tepki gösterdi. Yayınlanan her programın sonunda kendi istediği şarkıyı çaldıran Ural bu sefer Kürtçe bir şarkı istedi. Ural, programın sonunda Kürtçe ‘Dilbere’ şarkısını dinletti. Ural’ın bu hareketi Arslan’a bir gönderme olarak yorumlandı.

‘ÖZÜR DİLERİM’

Didem Arslan Yılmaz tepki çeken hareketinin ardından açıklama yapmıştı. Arslan yaptığı açıklamada; ‘Türkan hanımı, Kürt olduğu için yayından aldırmadım. Yeğenlerine hakaret ve küfürler ettiği için yayından aldım. Öyle olsa yeğenlerini yayına konuk etmezdim.

Kürtçeye bir tepkim olamaz. Yayında doğu dili diye hiçbir ifadem de yok. Yayının sadece 10 saniyesini servis edip sanki ortada bir siyasi tartışma varmış gibi linç başlatanların amacı "ülkenin fay hatlarını kaşımak" Not: Bu arada Kürtçe konuşan vatandaşlarımızla hiçbir sorunum yok, yanlış anlayan varsa onlardan özür dilerim.’ ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER