VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 October 2021 23:36:44

0 Yorum

Kez Okundu.

KKTC Başbakan’ı Ersan Saner neden istifa etti?

 

Ersan Saner neden istifa etti?

KKTC’de Başbakan Ersan Saner’i koltuğundan eden kaset skandalı

Başbakan Ersan Saner siyasetten çekilme kararı aldı. KKTC basınında Saner’in 30-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek UBP Kongresi’nde de aday olmayarak parti başkanlığını bırakacağı iddia ediliyor. Hukuki sorunlar nedeniyle başbakanlık görevinden de izne ayrılması beklenen Saner’in yerine Nazım Çavuşoğlu ve Ünal Üstel’in vekalet etmesi bekleniyor.

Söz konusu haberde, sosyal medyaya sızdırılan videonun hem KKTC’de hem de UBP’de deprem etkisi yarattığı şöyle anlatıldı:

KKTC Başbakanı Ersan Saner’le videosu çıkan kadın ifade verdi! Ersan Saner neden istifa etti?

KKTC gündemine bomba gibi düşen ve Başbakan Ersan Saner’e ait olduğu iddia edilen görüntülerde yer alan ve söz konusu görüntüleri izinsiz şekilde kaydedip, yaydığı öne sürülen P. G. isimli kadın gözaltına alındı. KKTC'de neler oluyor?

Başbakan Saner'i istifaya götüren süreçte neler oldu?..

 

Uygunsuz görüntülerin olduğu ileri sürülen video sonrasında KKTC Başbakanı Ersan Saner'in istifasını vereceği öne sürüldü. Kaset haberlerinden sonra bir açıklama yapan Saner, "Genel Başkanlık yarışının son 10 gününe girilirken önce Güney Kıbrıs'tan satın alınan bir telefon numarasından şahıslara kurgulanmış bir video gönderildi" ifadelerini kullandı.

Videoyu çeken kadın tespit edilip ifadeye çağrıldı

Kıbrıs Detay gazetesinin haberine göre söz konusu videoda olduğu öne sürülen kadın Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne gittiği ve ifade verdiği öğrenildi. Polisten konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken soruşturmanın çok yönlü sürdüğü ve ilerleyen saatlerde başka kişilerin ifadelerine de başvurulmasının muhtemel olduğu gelen bilgiler arasında.

Kaset olayı nasıl patladı?

Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde tutuklanan Halil Falyalı''nın cezaevinden çıkmak için bürokratlara ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden şantaj yaptığını ve elindeki şantaj kasetlerinde yer alan isimlerden birinin KKTC Başbakanı Ersan Saner olduğunu iddia etti. O kaset sosyal medyaya sızdırıldı. 

Ersan Saner kurultaydan çekildi!

KKTC Başbakanı Saner’in kurultaydan çekildiği, parti başkanlığından da istifa edeceği öğrenildi. Saner’in yerine Nazım Çavuşoğlu veya Ünal Üstel’in vekalet edeceği konuşuluyor.

Videonun dolaşıma sokulmasının sebebi Halil Falyalı mı?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in paylaşımlarıyla gündeme gelen, KKTC’deki Türk siyasetçilerle yakın ilişkileri bulunan ve adadaki birçok kumarhanenin sahibi olan Halil Falyalı’nın polise teslim olmasının ardından, Sedat Peker’in basın sözcüsü olarak bilinen Emre Olur, Falyalı tarafından çekilen “kasetlerin” ellerine geçtiğini söylemişti.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER