VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 09 November 2021 14:38:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Kılıçdaroğlu’ndan Büyükelçiler’e Mektup Cevabı

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara 'büyükelçilere mektup' yanıtı

H24| Siyaset

İstanbul'a ihanet etmenize izin vermeyeceğiz CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul'la ilgili 10 Büyükelçi'ye yazdığı mektuba gelen tepkilere cevap verdi, "Bizi niye yabancılara şikayet ediyorsun diyorlar. Gelmiş ben milliyetçiyim diyorlar. Böyle mi olur milliyetçilik!

İstanbul'a böyle ihanet etmenize izin vermeyeceğiz. Yine söylüyorum, ihaleyi alan ağır bedeller ödeyecek" dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "Her CHP'li, Atatürk'ün dediği gibi kimsesiz hissedenlerin yanındadır.

Bugün kim ben kimsesizim diyorsa onun yanında olacağız, senin bu ülkede hakın hukukun var diyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal savaş meydanlarından geldi ama yurtta barış dünyada barış dedi, savaş gerekli değilse cinayettir dedi. Siyasi bağımsızlığı savundu. Ekonomik bağımsızlığı savunamazsanız siyasi bağımsızlığı sağlayamazsınız dedi. Ve bize düşen cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaktır. Biz bunu yapacağız.

VEKİLLERİMİZİN RAPORLARINI AKADEMİK KADROLARLA PAYLAŞABİLİRİZ

Milletvekillerimiz memleketin dört bir yanını geziyor. Gittiğimiz her yerde, çözüm arayan vatandaşlarımıza çözümün CHP olduğunu anlatıyoruz. Bu çabayı gösteren tüm vekil arkadaşlarıma teşekkür ederim. Erzincan'a giden arkadaşlarımız baroya gittiler, esnafı, çiftçiyi, ev kadınlarını dinlediler.

Arkadaşlarımızın hazırladığı raporlar ülkenin dertlerini derledi. Buradan bütün akademik kadrolara sesleniyorum. Bu raporları size ulaştırabiliriz. Bize söylüyorlar; Karnım doymuyor diyorlar. Bir sıvı yağ 60 liraydı, 120 oldu diyorlar. Bir çiftçi mazot ve gübre çiftçinin can damarı ama zamlarla can damarımız tıkandı diyor. Kemah'tan kahvehaneci maaşlara yüzde 3,4 zam verdiler neyimize yetecek diyor. Bakkal, şuan bu marketteki en önemli şey veresiye defteri, vatandaş ödeyemiyor diyor. Erzincan Kuzuören köyünde elektrik yok. 21.yüzyıldayız. Sarayın umurunda mı hayır. Anca bir sürü yerden maaş alanlar var. Devletin haberi var ama iktidar engel oluyor.. Devletin saygınlığını koruyacağız. Engel olan saray.

İKTİDARIN SAMİMİ OLMASI LAZIM

 Devlet yönetiminde iktidarın samimi olması lazım. Bugün tarım ürünlerinde inanılmaz üretim düşüklüğü var. Ne yaptılar kararname çıkardılar. Bu ürünlere para ödeneceğini söylediler. Ödediler mi hayır. Beşli çeteye gelince para veriyorsun. Sanıyorlar ki bunu millet unutacak, Kılıçdaroğlu unutacak. Hayır efendim, takip edeceğiz! İktidar olunca senin tarım kredi kooperatiflerinden aldığın kredinin faizini sileceğiz dedik! Çiftçinin toprak analizlerine ihtiyacı var.

Bu konuda kırsala, her köye bir ziraat mühendisi ve veteriner atayacağız. Orman yangınlarından sonra fidan dikimi başladı. Bunu daha çok köylü kadınlar yapıyor. Ama kadını işveren gibi gösteriyorlar. Eğer sen bu kadınları çalıştırıyorsan, sigortalarını yatıracaksın. Bu kadınlar sigortalı olacak!

HALK İKTİDARA GÜVENMİYOR

 Var olan iktidarın en temel sorunu ne? Halkın bu iktidara güvenmemesi. Nereden biliyorsun diyeceksin. Çünkü Erdoğan'a bakınca 80 milyon onu kucaklıyor. Bankalardaki paraların bir çoğu döviz. Neden? Çünkü güvenmiyorlar. Bunların vatandaşları dinlemesi lazım ama cesaretleri yok. İcra dairelerindeki dosya sayısı 23 milyonu aştı. Neredeyse üç kişiden birinin icrada dosyası var. Zam fırtınası gelecek demiştim. Vatandaşa sahip çıkın demiştim ve zamlar yağmaya başladı. Son altı ayda 31 kez arka arakaya zam yapıyorsunuz.

YİĞİDİN KARŞISINA ÇIKACAK ADAMIN NAMUSLU OLMASI LAZIM

Bu adam ekonominin e'sini bilmiyor. Herhangi ilkokul mezunu bir bakkal bundan iyi devlet yönetir. En azından hesabını bilir. Bütçeden tek kuruş çıkmıyor diyor. İmza attığın bütçeden haberin yok. Dünya para veriyoruz. Hem de Euro olarak. Sen ekonomistsin ya, geç karşıma soracağım. Sadece şehir hastanelerini soracağım. Cevapları da önden vereceğim. Prompterdan oku ama samimi cevap ver. Yapabilir mi yapamaz. Çünkü yiğidin karşısına çıkacak adamın namuslu ve temiz olması lazım."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER