VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 November -1 00:00:00

0 Yorum

Kez Okundu.

Kılıçdaroğlu: Yardım yapmamız bizzat Erdoğan tarafından engelleniyor 

Kılıçdaroğlu: Yardım yapmamız bizzat Erdoğan tarafından engelleniyor 

H24 -SİYASET- GÜNDEM

CHP lideri, belediyelere getirilen yasakları eleştirdi ve "Biz bu yardımları asla parti ayrımı olmadan ulaştırıyoruz" dedi CHP lideri, belediyelere getirilen yasakları eleştirdi ve "Biz bu yardımları asla parti ayrımı olmadan ulaştırıyoruz" dedi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla partisinin yönettiği belediyelerin yardımlarının engellendiğini söylerken ”Bu yasak bizzat Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleştirildi” dedi.

CHP lider Kılıçdaroğlu, Sözcü’den Saygı Öztürk’e gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Soruşturmanın yasal dayanağı yok” Belediyelerin yapmak istediği yardımların engellendiğini söyleyen CHP lideri, şu açıklamaları yaptı: Büyükşehir Belediye Başkanlarımız Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun açtıkları, daha sonra diğer illerimize yayılan yardım kampanyaları için belediye başkanları hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açılmasının yasal dayanağı yok.

Çünkü, ilgili kanunlara belediyelerin bağış kabul etme hakkı bulunuyor. Ne zaman ki CHP’li belediyeler Kovid-19 salgını nedeniyle alınan önlemlerden ekonomik olarak etkilenen vatandaşlarımıza ulaşmaya başlardılar, yoksul vatandaşlarımıza ulaşmaya başladılar, hemen siyasi iktidar yasak getirdi.

Üstelik bu yasak bizzat bu yasak, Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleştirildi. “Açıkça suç işliyorlar” “CHP’li belediyeler, siyasi iktidarın yapamadıklarını çok kısa bir süre içinde, vatandaşlarımıza güven vererek yapmaya başladı” görüşünü dile getiren CHP lideri, şöyle devam etti:,

Seçimlerden önce de sürekli, ‘CHP’li belediye başkan adaylarını seçerseniz, yoksul vatandaşlarımıza yapılan yardımı kesecekler’ diyordu. CHP’li belediye başkanlarımız, bırakın yardımı kesmesini, yardımları daha da artırdı. Aşını, işini kaybeden herkesin yanındayız.

Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘yardımı kesecekler’ sözlerini CHP’li başkanlar yerle bir, tuzla-buz etti. Üstelik biz bu yardımları asla parti ayrımı olmadan ulaştırıyoruz.

Bu durum, Erdoğan’ın ezberini bozdu. İşte bu yüzden, CHP’li belediyelerin yardım yapmasını engellemeye çalışıyorlar. Getirdikleri bu yasağın alt yapısı yok. Bağış toplanmasını önleyerek açıkça suç işliyorlar.

oktay subaşı ile ilgili görsel sonucu

TBMM’den geçen af yasasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Eline silah alıp darbe yapmak isteyenlerin, darbeye destek olanların, ülkemizi bölmek isteyenlerin,tecavüzcülerin, uyuşturucu ticaretine karışanların, cinsel istismarcıların aftan faydalanmasından yana değiliz” diye konuştu ve cezaevindeki gazetecilere dikkati çekti.

CHP Genel Başkanı, “Eline silah alıp darbe yapmak isteyenlerin, darbeye destek olanların, ülkemizi bölmek isteyenlerin,tecavüzcülerin, uyuşturucu ticaretine karışanların, cinsel istismarcıların aftan faydalanmasından yana değiliz” ifadelerini kullandı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER