VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 February 2022 20:31:00

0 Yorum

Kez Okundu.

Kılıçdaroğlu Erbakan Bir Yol Gösterici

 

Kılıçdaroğlu Erbakan Yol Gösterici

H24/ERBAKAN Anma 2022

Kılıçdaroğlu'ndan takdir toplayan açıklama: Erbakan yol gösterici

Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 11. sene-i devriyesi ile ilgili düzenlenen "Erbakan'ı Anma ve Anlama Programı"nda konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan'ın vefatının 11. sene-i devriyesi dolayısıyla Saadet Partisi tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma ve Anlama Programı"ndaki konuşmasında, bugünkü toplantının, kutuplaşmayı ve çatışmayı hızla azaltmayı başardıkları bir sürecin nişanesi olarak tarihteki yerini alacağını söyledi.

"NECMETTİN ERBAKAN'IN HAYATI YOL GÖSTERİCİ"

Necmettin Erbakan'ın hayatının, kendilerine nasıl bir gelecek kurmak zorunda olduklarını ve omuzlarındaki sorumluluğu göstermesi açısından da yol gösterici olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, bu yol göstericiliğin en önemli işaretinin de ömrünü vakfettiği, kurucusu ve önderi olduğu siyasi hareketin "milli görüş" adını taşıması olduğunu kaydetti.

Erbakan'ın milliliği ve vatanseverliğinin, siyasi rakiplerini düşman olarak gören bir millilik ve vatanseverlik söylemi olmadığını, herkesi kuşattığını ve kucakladığını aktaran Kılıçdaroğlu, Erbakan'ın milliliği ve vatanseverliğinde kin ve nefret olmadığını, çatışma ve kavganın yerine barış ve uzlaşma bulunduğunu ifade etti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ''HELALLLEŞME VURGUSU

CHP lideri konuşmasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: Benim için helalleşme, yaşanan mağduriyetlere istinaden oluşan hukuki hak ve taleplerden vazgeçmek değildir.

Yaşanan acıların yarattığı kişisel ve toplumsal yaraları sineye çekmek, geçmişi unutmak veya unutturmak da değildir. Aksine helalleşme, geçmişte her ne gerekçeyle her ne yaşanmış olursa olsun, yaşananların hukuki, ahlaki ve vicdani sonuç ve sorumluluklarından kaçmamak ve kaçınmamaktır. Helalleşme, geçmişimizle yüzleşebilmek demektir.

Helalleşme, biz siyasetçilerin birbirine yönelik olarak ve eğer mağduriyetlerine neden olduğumuz kişiler varsa onların da karşısına içtenlikle, samimiyetle çıkıp özür dileyebilmektir. Benim için helalleşme, hep birlikte yeni bir gelecek inşa edebileceğimize yönelik inancımın tezahürüdür. Karşılıklı razı olma halidir, karşılıklı bağışlama ve hoşgörüye dayalı bir kardeşlik ortamını kurabilme düşünce iklimine sahip olmaktır.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER