VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 April 2021 18:08:54

0 Yorum

Kez Okundu.

Kariye’de Hiphop Küstahlığı

Kariye'de Küstahlık

H24/Fatih

Cami olması beklenen Kariye'de Alman hiphopçu klip çekmek istedi, önce izin verildi ardından iptal edildi Hiphopçı Luciano, Kariye'de klip çekmek istedi. İzni koparan Luciano 40 kişilik ekibiyle Kariye'ye geldi.

Klibi çekemeden mabetten ayrıldı

Kariye, İstanbul'un en eski yapılarından biri. 534 yılında manastır olarak inşa edilen, 1511'de Osmanlı Devleti'nin camiye çevirdiği tarihi mabet, 1945 yılında tıpkı Ayasofya gibi müze haline getirilmişti.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2020 Ağustos ayında Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilen Kariye’ye tekrar cami statüsü verildi. Kariye'nin geçen ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı bir cuma namazıyla tekrar ibadete açılması bekleniyordu ancak içindeki restorasyon çalışmalarının bitmemesi nedeniyle açılış ileri bir tarihe ertelendi.

Bugün, sabah saatlerinde ise Kariye'nin önünde hummalı bir hazırlık vardı. 

Kariye'ye gelen klip ekibi  Yaklaşık 40 kişiden oluşan bir "klip ekibi" sabah saatlerinde Kariye'ye geldi ve Alman hiphop şarkıcısı Luciano'nun bir şarkısı için klip çekmek için hazırlıklara başladı.

Çevredekilerin  verdiği bilgilere göre ekibin içinde kadın dansçıların da vardı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren hazırlıkların ardından Kariye'deki klip çekimi yarıda kaldı. Yetkililerin devreye girmesiyle cami olması beklenen Kariye'de hiphop klibi çekilmedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, klip izninin kendileri tarafından verilmediğini belirtiyor.

Klip için Kariye'ye gelen Alman hiphopçu Luciano Yetkililerden alınan bilgiye göre, henüz cami yapılmayan Kariye'deki çalışmaları Diyanet, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Vakıflar Genel Müdürlüğü koordine ediyor.

3 farklı kurumun yetki sahibi olmasının ise "böyle aksaklıkları beraberinde getirdiği" belirtiliyor.

Kültür ve Turizm il Müdürlüğü ise, klip çekemeden Kariye'den ayrılan Luciano ve ekibine çalışmalarını yürütebilmeleri için İstanbul'da başka bir yer gösterdi.

Foto: Mehmet Emin Ertaş

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER