VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 October 2021 07:21:53

0 Yorum

Kez Okundu.

Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’ın BM Yazısına Eleştiri

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın kitabındaki BM yazısına eleştiri

H24/ Siyaset Gündem

 Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabında BM'nin yapısını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hükümet sistemini hatırlatarak, ''Sayın Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir.

Bunlara katılıyoruz fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz'' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin haftalık basın toplantısında konuştu. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitabındaki Birleşmiş Milletler'in (BM) yapısına ilişkin yaptığı eleştiriye katıldıklarını ama aynı mütaalayı yapması gerektiğini söyledi.

Karamollaoğlu, ''Sayın Cumhurbaşkanı kitabında, Birleşmiş Milletler'in yapısına ve güvenlik konseyinin işleyişine ciddi eleştiri getirmektedir. Bunlara katılıyoruz fakat Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi işleyişine uyarladığımızda daha ciddi sorunların ülkemizde olduğunu görüyoruz'' dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: ''Öncelikle geçtiğimiz hafta dâr-ı bekâya irtihal eden YİK Başkanımız, değerli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk Bey'e bir kez daha Cenâb-ı Allah'tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Allah mekanını cennet, makamını âli eylesin. Oğuzhan Bey ile birlikte çok uzun bir süre, yarım asrı aşkın bir süre, hemen hemen bir ömür birlikte yol yürüdük.

Nice badireleri birlikte atlattık, birlikte çok çetin imtihanlar verdik... Darbeleri gördük, partilerimizin kapatıldığı ve siyasi yasaklı olduğumuz süreçleri hep birlikte yaşadık, cezaevinde birlikte kaldık.

SİYASET VE DEVLET ADAMI OĞUZHAN ASİLTÜRK

 Kendisini bu kadar yakından tanıyan bir yol arkadaşı olarak şunu çok net söyleyebilirim ki; kendisi çok kararlı, rikkatli ve inandıklarından da asla taviz vermeyen bir insandı.

Tüm bunların yanında Oğuzhan Bey, siyaset ve devlet adamı olarak da ülkemize ve insanımıza büyük hizmetlerde bulundu. Yolun en başından vefatına dek, Erbakan Hocamızın en yakın çalışma arkadaşlarından biri olarak, çok genç yaşlarda büyük sorumluluklar yüklendi ve emaneti teslim ettiği güne kadar da aynı azim, kararlılık, fedakarlık ve gayretle bu sorumluluklarını taşımaya devam etti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER