VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 April 2021 14:56:05

0 Yorum

Kez Okundu.

Karamollaoğlu’ndan Alkol Yasağı Açıklaması

Karamollaoğlu’ndan alkol yasağı açıklaması

Tam kapanmada alkol yasağı kararını yorumlayan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Esas olan esnafın sıkıntısıdır. Hakikaten esnaf; bir toplumda en önemli yeri işgal eden, üretici ile tüketici arasındaki en önemli rolü oynayan kesimdir.

Burada esnafın içinde yaşadığı problemleri nasıl çözeceği konusunda hiçbir teklif, temenni ortada yok. Bu, Türkiye’nin en ciddi problemlerinden bir tanesi" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile ortak basın toplantısında tam kapanma uygulamasında alkollü içki satışının yasaklanmasını şöyle yorumladı: 

Burada dikkatleri başka tarafa çekmek gibi bir gayret var. Bu tarzdaki davranışlarla dikkatler vatandaş nezlinde başka tarafa çekilip orada başka bir hava doğurulmaya çalışılıyor. Esas olan esnafın sıkıntısıdır. Hakikaten esnaf; bir toplumda en önemli yeri işgal eden, üretici ile tüketici arasındaki en önemli rolü oynayan kesimdir.

Hizmet sektörü var, üretim sektörü var ama bunların derdiyle doğru dürüst bugüne kadar hiç ilgilenilmedi maalesef. Hiç ilgilenilmedi. Başka bir yerlerde birtakım kararlar anılırken önce o kararın doğuracağı zararları bertaraf etmek için birtakım adımlar atılır. Arkasından da karar deklare edilir.

Burada esnafın içinde yaşadığı problemleri nasıl çözeceği konusunda hiçbir teklif, temenni ortada yok. Bu, Türkiye'nin en ciddi problemlerinden bir tanesi. Esnaf deyince zaten kendisi çalışan bir insan ama büyük bir kesimin de yanında bir çırağı, bir işçisi daha var.

Bundan dolayı bu noktayı çok hızlı bir şekilde telafi etmeleri gerekir; özellikle de bu kadar uzun bir süre buralar kapalı kalacaksa. Ben birtakım tedbirleri bilahare açıklarlar diye düşünüyorum. Geç kalmış olacak ama geç kalmak; hiç yapmamaktan daha iyidir, kanaatindeyim.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER