VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 April 2022 15:44:07

0 Yorum

Kez Okundu.

Karamollaoğlu Pötürge ’deki Hadise Cinayettir

Karamollaoğlu'ndan Pütürge açıklaması: Bu hadise bir cinayettir 

Karamollaoğlu, oy verme işlemi sonrası Malatya Pütürge’de iki Saadet Partili sandık görevlisi ve müşahidinin öldürülmesi olayı ile ilgili konuştu. Karamollaoğlu, "Bu hadise bir cinayettir." dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra Malatya’da yaşanan olay ile ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulundu

BU OLAYIN ÜSTÜ ÖRTBAS EDİLMEMELİDİR

Oy verme işlemi sonrası çıkışta gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Malatya'nın Pütürge ilçesinde AKP'li başkan adayının yeğenlerinin, usulsüz oy kullanma talebine karşı çıkan Saadet Partisi müşahit ve sandık görevlisini öldürülmesi ile sonuçlanan olayla ilgili sert konuşarak şu uyarıda bulundu: "Bu olayın üstü örtbas edilmemelidir. Bunu yok muhtarlık seçimi, yok husumet var diye geçiştirmeye kalkışırsanız bu hadiseler Allah muhafaza tekrar edebilir. Hepimizin canı yandı. Partisi fark etmeksizin vicdanı olan herkes bu hadiseye üzüldü. Ancak üzülmekle yitirilen canlar geri gelmiyor. Bunun önüne ancak hükümetin başını çektiği kışkırtmacı, kendinden olmayanı hasım gösteren anlayıştan bir an evvel vazgeçilmelidir."

BU OLAY DÜŞMAN ÜRETEN SİYASETİN BİR SONUCUDUR

 Malatya’da yaşanan olayın anlık tepki ile meydana gelmiş bir adli vaka olmadığını dile getirerek değerlendirmelerine devam eden Karamollaoğlu, yaşanan olayın kutuplaştıran, hasım üreten siyasetin bir sonucu olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, "Bu hadise bir cinayettir. Yetkililer bunun üstünü örtmek yerine nerede yanlış yaptıklarını düşünmeli ve bu hadiseden ders çıkarmalıdırlar" ifadelerini kullandı.

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER