VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 July 2021 09:05:09

0 Yorum

Kez Okundu.

Karamollaoğlu Erken Seçimi Değerlendirdi

Karamollaoğlu'ndan erken seçim açıklaması

H24/SİYASET

Eğer seçim kanunu değiştirilirse...

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Seçim Kanunu ve erken seçim hakkında önemli açıklamada bulundu. Karamollaoğlu, "Eğer o kanunu değiştirerek seçime gitmek istiyorlarsa, bu demektir ki gelecek temmuzdan önce seçim olmaz" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Manisa'nın yerel televizyon kanalı ETV’de "Erken seçim olur mu?" sorusuna yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Karar verecek tek bir kişi. Meclis'te bu kararı verecek çoğunluk yok. O zaman Sayın Cumhurbaşkanı, 'Gidelim derse gideceğiz, gitmeyelim derse gitmeyeceğiz.' Kararı kendisi verecek.

Yalnız bazı gelişmeler Cumhurbaşkanı'nın aniden hadi bakalım hodri meydan deme ihtimalini de gündeme getiriyor. Şimdi mesela Seçim Kanunu gündemde" dedi.

'EĞER O KANUNU DEĞİŞTİREREK SEÇİME GİTMEK İSTİYORLARSA...'

Konuşmasında Seçim kanununa dikkat çeken Karamollaoğlu şu ifadelere yer verdi: "Seçim kanunu, ancak çıktığı tarihten 1 sene sonra uygulamaya girer. Daha önce giremez. Eğer o kanunu değiştirerek seçime gitmek istiyorlarsa, bu demektir ki gelecek temmuzdan önce seçim olmaz.

O kanun farklı sebepten dolayı geliyorsa o zaman bugünkü kanunlarla sonbaharda seçime gitme kararı aldığı taktirde Cumhurbaşkanı'nın önüne engel çıkaracak bir güç yok."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER