VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 28 October 2021 00:45:42

0 Yorum

Kez Okundu.

Karamollaoğlu Efelik Yapmak İsabetli Değil

Karamollaoğlu’ndan tezkere tepkisi

H24/SİYASET

Partisinin basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Irak ve Suriye'ye asker gönderilmesinin 2 yıl uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresine tepki gösterdi.

Karamollaoğlu, “Bu karar, güçlü ülkelerden, ekonomik ve silah gücü olan ülkelerden ancak birisinin Türkiye’de askerinin konuşlanması manasına geliyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Ben Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eş Başkanıyım’ demişti. Şimdi bu proje, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında mı uygulanacak? Bunu bilmek isteriz.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında konuştu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  Karamollaoğlu’ndan tezkere tepkisi Partisinin basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Irak ve Suriye'ye asker gönderilmesinin 2 yıl uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresine tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Bu karar, güçlü ülkelerden, ekonomik ve silah gücü olan ülkelerden ancak birisinin Türkiye’de askerinin konuşlanması manasına geliyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Ben Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eş Başkanıyım’ demişti. Şimdi bu proje, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında mı uygulanacak? Bunu bilmek isteriz.” dedi.

Karamollaoğlu’ndan tezkere tepkisi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında konuştu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 10 ülkenin büyükelçiliklerinin Osman Kavala’nın serbest bırakılması için yaptığı çağrıyı ve ardından yaşanan gelişmeleri değerlendiren Karamollaoğlu, “Her şart altında, elçiliklerin toplu bir şekilde böylesi bir tavır ve söylemlerini doğru bulmuyorum.

Her alanda uygulanan politikalarda, ülkemize dışarıdan müdahale fırsatı vermeyecek bir üslup kullanmamız elzemdir. Böylesi krizler üzerinden seçmene göz kırpmanın da ülkemize hiçbir fayda sağlamadığını yaşayarak gördük” dedi.

“EFELİK YAPMAK İSABETLİ DEĞİL”

Bu konuların üzerine televizyonlarda efelik yapmanın isabetli bir tavır olmadığını belirten Karamollaoğlu, “Son zamanlarda bu konu adeta bizim medyamızın bir numaralı meselesi haline geldi. ‘Kim geri adım attı?', ‘Kim pes etti?', ‘Kim çark etti?'… Milletimiz aslında olan biteni açıkça görüyor. Gelişmelerden de memnuniyet duyduğumuzu ifade edemiyorum.” diye konuştu.

“TL NEREDEYSE OYUNCAK PARALARA KARI BİLE DEĞER KAYBEDECEK”

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Karamollaoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: * Şu an bizim paramızın itibarı kaldı mı diye sorarsak; Türk Lirası neredeyse oyuncak paralara karşı bile değer kaybedecek kadar güçsüzleşti. Üzülerek ifade etmek istiyorum, 50 kuruşluk madeni parayı basmak için 66 kuruşluk bakır, nikel ve çinko kullanılıyor. Halimizi anlamak için bu yeter.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER