VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 04 December 2021 01:44:29

0 Yorum

Kez Okundu.

Kamalak Akit’i Üç Kuruş’a Mahkum Etti

Akit gazetesi mevcut iktidarın silahşörüdür. Mahkemenin hüküm verdiği kanun da AKP’nin çıkarttığı kanundur. Bu kanuna göre de AKİT mahkeme üslubunu hukuka aykırı bulmuştur.

Karahasanoğlu Kamalak'a 'FETÖ'cü dedi: 3 kuruşluk tazminata mahkum edildi

 Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AKP yandaşı Yeni Akit Gazetesi'nin Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu'na karşı açtığı 3 kuruşluk manevi tazminat davasını kazandı. 03 Aralık 2021 Cuma 14:31 Karahasanoğlu Kamalak'a 'FETÖ'cü dedi:

3 kuruşluk tazminata mahkum edildi Ankara 29. Asliye Hukuk Mahkemesi, AKP yandaşı Yeni Akit Gazetesi'nin Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu'nun Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'a 3 kuruşluk manevi tazminat davasını karara bağladı.

Mahkeme, Karahasanoğlu'nun 12 Ocak 2021 tarihli köşe yazısında Kamalak için kullandığı,"...Şimdi de, eşini duruşmaya almayan hakimle birlik olup, AK Partiye çemkiren Kamalak" ve "FETÖ'cü hırsızların talimatı ile anlattığı o fıkrayı, bugün nasıl savunacak, izah etsin bize.." gibi ifadelerin 'yorum ve eleştiri kapsamından uzak, kişilerin şöhret ve haklarına zarar verici yapıda' olduğunu söyledi.

Bu doğrultuda karar veren mahkeme, Karahasanoğlu'nun Mustafa Kamalak'a 3 kuruş değerinde manevi tazminat ödemesine hüküm verdi.

Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Akit saf değiştirdiği için bana karşı saldırıya geçti. Zaman zaman ağza alınmayacak, kelimeler kullanmaya başladılar. Akit gazetesi hakaret etmeyi bir tebliğ aracı olarak görüyor.

Biz bunun doğru olmadığını İslami ve hukuki açıdan yanlış olduğunu belirtilmek için 3 kuruşluk dava açtık. Tuttukları yolun yanlış olduğunu, kullandıkları kelimelerin İslam'la ve hukukla bağdaşmadığını anlatmak için açtık.

Akit gazetesi mevcut iktidarın silahşörüdür. Mahkemenin hüküm verdiği kanun da AKP'nin çıkarttığı kanundur. Bu kanuna göre de AKİT mahkeme üslubunu hukuka aykırı bulmuştur. Akit gazetesinin itici, kırıcı ve saldırgan olduğu mahkeme kararı ile tasdiklenmiştir. İnşallah yeni davalar açmak zorunda kalmayız" ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER