VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 June 2021 22:35:50

0 Yorum

Kez Okundu.

Kalp Sağlığına Dikkat

 İnsanın yaşı, hayatın engel değildir.

H24/Sağlık

109 yaşındaki ünlü kalp doktoru uzun ömrün ve mükemmel sağlığın sırrını paylaştı

 Türkiye'nin en ünlü kalp doktorlarından profesör doktor kardiyolog Mahmut Özdemir, 70 yaşında emekli oldu. Bugün hala son derece sağlıklı bir kalbe ve vücuda sahip. 39 yıldır emekli olan ünlü doktor, bunca yıldır maaş ödemek zorunda kaldığı için Sosyal Güvenlik Kurumunun kendisinden nefret ediyor olabileceği şakasını yapıyor.

Bugün 109 yaşında olan Prof. Dr. Mahmut Özdemir, kendisini 60 yaşında hissettiğini söylüyor. Prof. Dr. Özdemir uzun yaşamın sırrının damarlarda gizli olduğunu belirtiyor.

Damarlarınızın içi temiz ve sağlıklıysa 120 yıl yaşayabilirsiniz. Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Mahmut Özdemir, bu tespiti doğruluyor. Muhabirimiz, Prof. Dr. Mahmut Özdemir ile kapsamlı bir söyleşi yaptı. Söyleşide Prof. Dr. Özdemir, yaşam süresini uzatmayı sağlayan damar temizliği yöntemini anlattı. 109 yaşındaki Prof. Dr. Mahmut Özdemir'in sağlık konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle devlet tarafından verilen Üstün Hizmet Madalyası var. 

Doktor Bey, yaptığınız konuşmalarda sıklıkla temiz damar sisteminin sağlıklı yaşamın temeli olduğunu söylüyorsunuz. Bunun nedenini açıklar mısınız? 

Gayet basit. İnsan vücudundaki organların ve sistemlerin çalışması kan dolaşımının ne kadar iyi olduğuna bağlıdır. Kan dolaşımı, hem iç organlara oksijen ve besin taşınması hem de karbon dioksit ve metabolizmaya ait ürünlerin toplanması demektir. Çocukluk, ergenlik ve gençlik yıllarımızda daha fazla hareket ederiz, damarlarımız yeni, esnek ve temizdir.

Organlara en üst düzeyde besin taşınır. Yaşlandıkça daha az hareket ederiz ve damarlarımız kirlenmeye başlar. Bu kirlenmenin birçok nedeni vardır. Kirlenme, sadece zarar verici (sigara içmek, kötü beslenme, çevre kirliliği, hareketsiz yaşam tarzı vb) faktörlerden kaynaklanmaz. Bazıları da yağ ve yağ benzeri maddelerin birikmesi (tüm organizmalarda görülür) gibi doğal sebeplerden kaynaklanır. "Damarın kirlenmesi" ne demektir?

Paslanmış bir soru borusu düşünün. Bu boruda ne olur?

Suyun akması için daha fazla basınç gerekir ve üstelik suyun tadı bozuktur. İnsanın damarlarında da aynı şey yaşanır. Kolesterol ve diğer maddeler biriktikçe kanın geçebilmesi için daha fazla basınca ihtiyaç duyulur ( damar kirliliği hipertansiyonun ana sebebidir ), kanın içine yabancı maddeler karışır ve kan dolaşımı aksar. Bunun sonucu olarak da organlarda ve vücudun çalışma sisteminde değişiklikler meydana gelir.

İnsanın cildi bile bir sistemdir. Bedenin yaşlanması engellenemez. Dikkatli olursanız ve damarlarınızı temiz tutarsanız, vücudunuz mükemmel işleyişini sürdürür ve organlarınızda ya da eklemlerinizde ağrısız 20 yıl daha fazla yaşama şansınız olur. Diğer bir deyişle, damarlarınızı temizlemek ömrünüzü uzatır, sağlığınızı korur. Bu söylediğim teoriden ibaret değildir. Bu yöntemi hem hastalarıma öneririm hem de kişisel olarak uygularım. Tavsiyemi dinleyenlerin tümü yaşıtlarından daha fazla yaşamıştır. Damarlar zaman içinde bu şekilde gösterildiği gibi kirle dolar. Bugüne kadar damarlarınızı hiç temizlemediyseniz ve 40 yaşın üzerindeyseniz, damarlarınız atık maddeyle dolu demektir. Bu durum sağlığınızı olumsuz etkileyebilir ve belki de etkilemeye başlamıştır. 

"Kirli" damarlar ne tür hastalıklara neden olabilir?

Az önce söylediğim gibi vücudun tamamı ceremesini çeker. Öncelikle doğrudan kan dolaşımına, bağlı organlar ve sistemler etkilenir. Yani kardiyovasküler sistem etkilenir. Damarlardaki yabancı maddeler aşağıdaki hastalıkların görülmesine neden olabilir:

Damar tıkanıklığı

Damarlar işlevlerini iyi yerine getiremez: Kılcal damarlar tamamen tıkanır. Ana damarlarda yüksek seviyede kolesterol birikimi oluşur.

İskemik kalp hastalığı.

Kalp damarlarında düzenli kan yetersizliğinden kaynaklanır. Bunun nedeni de damarlarda biriken maddelerdir.

Felç.

Beyin dokusuna kan gitmesinin aksaması, sinir uçlarında ölüme neden olarak bazı fonksiyonların kaybedilmesine yol açar.

Hipertansiyon.

Biriken maddeler damar içinin daralmasına ve dolayısıyla kan basıncının artmasına neden olur. Varisli damarlar.

Sadece bacaklarda değil (kadınlar için alarm demektir) vücut içinde de oluşur. Hemoroit, toplardamar genleşmesi sonucu oluşur.

Toplardamar ve atardamar

 trombozu Damarlarda yabancı madde birikmesi tromboz oluşmasına ve damarın ölmesine neden olarak belli bir organın hücrelerinin ölmesine yol açar. Tromboz yapışık olduğu damar cidarından kopar ve kan dolaşımına girerse gittiği kalp damarını tıkayarak kalp krizine neden olabilir. Ölümle sonuçlanan kalp krizi vakalarının %70'inde bu durum gerçekleşir.

Aşağıdaki fotoğraflar, kan hücrelerindeki birikmelerin sağlık açısından tehlikesini ve ömrünüzü ne kadar kısalttığını gösteriyor. Ölümle sonuçlanan kalp krizi sonrası bir kadının kalbi. Felç geçirmiş 53 yaşında bir erkek.

FELÇ VAKALARININ TÜMÜ

 hastayı engelli hale getirir. Bu hastalar özel bakım gerektirir. Felcin sebebi damarların tıkanmasıdır. Birçok kadının muzdarip olduğu varis hastalığının doğrudan sebebi de damarlarda biriken maddelerdir. Bu durum gittikçe yaygınlaşıyor. Kardiyovasküler hastalıklar diğer tüm sebeplerden 4 kat daha fazla ölüme neden oluyor. Doktorlar da bu durumun farkında, damarların temizlenmesi gerektiğini biliyorlar fakat her ne hikmetse sağlık sistem bu konuya ihmal ediyor.

Çoğu doktor, hipertansiyon vakasında tansiyonu düşürecek ilaç verir. Fakat bu ilaçlar sorunu düzeltmez geçici çare olur. Damarların temizlenmesi şarttır. Bu arada, bahsettiğim bu yöntem, 50 yılı aşkın süredir ABD ve Avrupa'da 35-40 yaş üstü hastalar için uygulanmaktadır. Bu ülkelerdeki hastalar damar temizliğinin ne kadar önemli olduğunun bilincindedir. Aynı durumun bizim ülkemizde de neden geçerli olmadığını yıllardır kendime sorarım. 

Damarlarımızın tıkandığını gösteren belirtiler var mıdır?

Tabii ki vardır. Ana semptomlar şunlardır:

Migren Hafıza yitimi Kronik yorgunluk

 Uykusuzluk

Cinsel sorunlar

 Görme ve duyma bozuklukları

Yüksek tansiyon

Solunum yetmezliği ve göğüs ağrısı

 Bacak cildinde renksizlik

Adale ve eklem ağrısı

Bu belirtilerden birine sahip olup olmadığına bakılmaksızın 30 yaşın üstünde her insan her 5 yılda bir damarlarının temizliği için tedavi uygulamalıdır.

Bu sayede sağlıklı bir yaşamınız olur. Damarlar, özellikle yaşlı kişilerde, yabancı maddeleri toplar. Onun için sağlıklı beslenmeli, her gün hamburger patates kızartması yenmemelidir. Ağıza atılan her sucuk veya sahanda yumurta lokması, damarlarda belli bir miktarda kolesterol biriktirir. Bu işlem yıllar içinde artar. 

Sizin damar temizleme yönteminizin sırrını da bize anlatır mısınız? 

Kısa süre öncesine kadar kendime uyguladığım damar temizleme süreci birkaç ayımı alıyordu. Gereken şifalı otları aktarlardan topluyordum. bulamadıklarımı internetten sipariş ediyordum.

Bunları birleştirip özel bir karışım elde ediyordum. Artık bu zahmetli işten kurtuldum çünkü Kardiyovasküler Hastalıklar Enstitüsündeki meslektaşlarım "Eternal Heart" adında etkili ve ucuz bir ilaç geliştirdiler. Bu ürün, damarları temizleyerek tansiyonu düzenliyor ve hipertansiyonu tedavi ediyor.

Dolayısıyla bizim amacımız için mükemmel bir ürün. Düzenli kullanıldığı takdirde Eternal Heart, en tıkalı damarları bile 1-2 hafta içinde temizler. Bu üründen bahsetmemin nedeni, hiç kimyasal içermemesi ve sadece damar hücrelerini temizleme özelliğine sahip şifalı otların özlerinden üretilmiş olmasıdır. Onun için vücuda çok faydalıdır.

Hastaların çoğu hala benden damar temizleme hakkında tavsiyede bulunmamı istemeye devam ediyorlar.

Özellikle yaşlı kişiler için. Sağlığınızı korumanıza ve yaşlanma belirtilerinin görünmesini geciktirmeye yardımcı olur.

Temiz damarlar sağlıklı olmanın garantisidir.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER